Książka o relacjach: Blisko, nie za blisko

0
75
Rate this post

Zrozumienie naszych relacji jest jak podróż przez gęsty las. Wiele wysiłku wkładamy w poszukiwanie najlepszej ścieżki, jednak nieustannie nas zaskakują nowe wyzwania. Niestety, idealny przepis na udane związki nie istnieje, pomimo tego, że wielu ludzi udaje się do terapeutów w poszukiwaniu odpowiedzi. Kiedy odkryją, że nie otrzymają gotowych rozwiązań, są zaskoczeni. Tak samo jest z książką „Blisko, nie za blisko. Terapeutyczne rozmowy o związkach”. W niej również nie znajdziemy gotowych recept, jednak dostaniemy coś o wiele cenniejszego – możliwość zrozumienia naszych problemów. To właśnie jest początek drogi do zmian.

Z tej książki nie dowiesz się jak żyć – i to właśnie jej zaleta

„Intymne relacje w naszym życiu: rozmowa z ekspertem” to książka, która oferuje unikalne spojrzenie na nasze relacje z innymi ludźmi. W czasie ciekawych rozmów między psychoterapeutką i dziennikarką Renatą Mazurowską a psychologiem i psychoterapeutą Pawłem Droździakiem, czytelnik będzie miał możliwość zrozumienia ważnych kwestii związanych z naszymi relacjami z innymi ludźmi. Rozmowa dotyczy między innymi potrzeby bliskości, relacji między rodzicami i dziećmi, intymności, konfliktów, zdrady, bycia singlem, samotnym rodzicielstwem i uzależnieniem od innej osoby.

To nie jest typowy poradnik, ponieważ autorzy wymieniają swoje punkty widzenia i rzeczowe argumenty, zamiast formułować gotowe rady i pouczenia. Dzięki temu czytelnik jest zachęcany do poszukiwania własnych rozwiązań i zrozumienia przyczyn swoich problemów w relacjach. Ta książka to wyjątkowe narzędzie dla tych, którzy chcą budować satysfakcjonujące i trwałe relacje.

Mimo wszystko merytorycznie i przystępnie z małymi potknięciami

„Nie zawsze zgadzam się z tezami” to książka, która prezentuje różnorodne punkty widzenia na temat relacji międzyludzkich. Autorem jest znany psycholog i psychoterapeuta, Paweł Droździak, który dyskutuje z dziennikarką Renatą Mazurowską. Książka dotyka wielu ważnych tematów, takich jak potrzeba bliskości, relacje rodzinne, związki intymne, kłótnie, zdrada, singielstwo, samotne rodzicielstwo, uzależnienie od drugiej osoby i wiele innych.

Chociaż książka zawiera ogromną mądrość, niektóre tezy i przemyślenia autora mogą wywoływać sprzeciw u niektórych czytelników. Jest to zrozumiałe, ponieważ każdy z nas ma własne przekonania i opinie. Niestety, książka nie jest oparta na naukowych odniesieniach i nie przytacza nazwisk, co może być nieco frustrujące dla czytelników szukających bardziej szczegółowych informacji. Mimo to, brak naukowych odniesień sprawia, że książka jest bardziej przystępna dla szerokiego grona odbiorców.

To, co każdy powinien wiedzieć

„Blisko, ale nie za blisko” to wartościowa książka, która wyjaśnia mechanizmy naszych zachowań w relacjach z innymi. Ta pozycja otwiera oczy na kwestie, które wcześniej mogły być niezrozumiałe, umożliwiając nam zrozumienie naszych relacji i poddanie ich refleksji. Książka wyjaśnia, co terapeuci chcieliby powiedzieć swoim klientom i co każdy z nas powinien wiedzieć. Pozwala ona na odseparowanie emocji i nabranie dystansu, co prowadzi do lepszego zrozumienia naszych relacji i umożliwia nam ich poprawę.