Gra wstępna – jak grać, żeby wygrać

0
91
Rate this post
Niektórzy twierdzą, że jest wymysłem kobiet. Bo to dla nich właśnie jest podstawą udanego stosunku seksualnego. Czyż nie jest zatem gwarancją satysfakcjonującego seksu dla obojga?

Wstęp jest niezbędny

Prawdą jest, że mężczyznom do osiągnięcia satysfakcji potrzeba kilku, kilkunastu minut. W przypadku kobiet trwa to nieco dłużej, 20-30 minut, czasem więcej. Wywołane grą wstępną silne podniecenia u kobiety sprawia, że dochodzi do lepszego ukrwienia narządów płciowych, co ułatwia wydzielanie śluzu. Dzięki niemu, stosunek, głównie w jego początkowej fazie, jest mniej bolesny. Brak takiej intymnej rozgrzewki może być przyczyną frustracji seksualnych, zaledwie 30-40%. kobiet doznaje pełnej satysfakcji podczas stosunku, gdy jej zabraknie. Dlatego taka gra, która zaostrza apetyt na seks, przygotowuje ciała kochanków, rozbudza ich zmysły i zdolności odczuwania, wydaje się niezbędnym preludium aktu miłosnego.

Odwróć kolejność

Zdarza się, iż podniecenie partnerów jest tak duże, że gra wstępna nie jest im potrzebna. Nic nie stoi na przeszkodzie, by oddać się rozkoszy płynącej z wzajemnych pieszczot już po odbytym stosunku, przedłużając w ten sposób intymne chwile. Oddawanie się ars amandi po akcie miłosnym ma swoje uzasadnienie zwłaszcza wtedy, kiedy finał u partnera nastąpił zbyt szybko i partnerka nie zdążyła przeżyć orgazmu. Umiejętnie pieszcząc łechtaczkę i pochwę, mężczyzna może doprowadzić kobietę do szczytowania.

Graczy jest dwoje

Pomimo znaczących różnic w podejściu do gry wstępnej jest kilka uniwersalnych zasad, które dotyczą was obojga. Przede wszystkim – uwolnijcie zmysły. O co chodzi? Wszelkie bodźce nasilą się, kiedy skoncentrujecie się na tym, co robicie, czyli dawaniu i odczuwaniu przyjemności. Odstawcie codzienne problemy na bok.

Udana gra wstępna oparta jest na wzajemności. Obserwuj reakcję partnera. Zwróć uwagę, czy to, co robisz, sprawia mu przyjemność, otwiera na coraz śmielsze doznania, zwiększając seksualne podniecenie, czy też sprawia ból i tym samym zniechęca do dalszej intymnej gry.

Porzuć wszelki wstyd. Zwłaszcza w przypadku kobiet ważne jest, by nie stwarzać sfer zakazanych. Istotą tej gry jest zezwolenie na dostęp do najbardziej intymnych sfer, nawet tych, które tobie wydają się mało atrakcyjne.

Rozmawiajcie w łóżku o seksie

Jasne wyrażanie pragnień i wątpliwości pozwala uniknąć nieporozumień. Wszelkie podpowiedzi i wskazówki są jak najbardziej na miejscu, przy czym ważne jest, aby zachować takt i wyrozumiałość. Nie pospieszaj i nie krytykuj. Pogląd, jakoby prawdziwi kochankowie rozumieli się bez słów, także w tej dziedzinie, należy wsadzić między bajki. Rozmowa z pewnością nie będzie łatwa. Nie pomoże w tym także ojczysty język, którego zasób terminologii seksualnej jest dość ubogi. Dlatego warto stworzyć własny język intymny, który nie tylko ułatwi komunikację, ale i zacieśni wasz związek.

Wobec kobiety – stopniuj napięcie

Pieść partnerkę delikatnie, powoli zwiększając intensywność i tempo. Dostosuj pieszczotę do odpowiedniej sfery erogennej w myśl zasady –  im wrażliwszy i bardziej unerwiony obszar, tym wymaga większej subtelności. Głaszcz jej głowę, baw się włosami, muskaj i lekko ssij płatki uszu. Gładź i całuj plecy, brzuch i pępek. Masuj kolistymi ruchami pośladki, delikatnie je miętosząc. Powoli pocieraj dłońmi i językiem pachwiny i wewnętrzną stronę ud. Nie przegap stóp i kostek. To bardzo sensoryczne fragmenty ciała, warte tego, by poświęcić im więcej uwagi.

Piersi to bardzo erogenna część kobiecego ciała. Wodzenie palcem wokół sutków, lizanie, ssanie czy delikatne gryzienie brodawek sprawi jej rozkosz. Warto pamiętać, że ich podatność na pieszczoty zależy od fazy cyklu miesięcznego. Dlatego zdarza się, że w pewnych dniach niektóre pieszczoty mogą być dla partnerki bolesne i nie spotkają się z jej entuzjazmem. Koncentrując się na ciele, nie zapomnij o ustach. Całuj je długo i namiętnie, jak amant kinowy. Tym, co wprowadza kobietę w stan największego podniecenia, jest cunnilingus będący techniką seksu oralnego. Stymulacja łechtaczki, obszaru sromu i pochwy (punktu G), pieszczoty przy pomocy języka, nosa, warg czy palców intensyfikują doznawane przez partnerkę uczucia podniecenia, prowadząc ją często do orgazmu.

Mężczyźni są wzrokowcami

On lubi na ciebie patrzeć. To go podnieca, podobnie jak dotykanie twoich piersi, pośladków, nóg. Ty także patrz na niego, bo twój wzrok działa jak afrodyzjak. Owszem, pieszczoty w jego przypadku często nie są konieczne, bez wątpienia jednak dostarczają mu przyjemności i wzmagają podniecenie. Weź sprawy w swoje ręce.  Ważne jest, by zastosować odpowiednią technikę do erogennej strefy. Podobnie jak u ciebie, jego najbardziej wrażliwe miejsca to: głowa, szyja, płatki uszu, plecy, brzuch i pępek. Delikatne głaskanie pośladów i okolic odbytu, gdzie znajduje się wiele zakończeń nerwowych, podziała na niego pobudzająco. Brodawki sutkowe, głaskane, lekko gryzione i pieszczone językiem dostarczą rozkoszy. Jego czułe miejsca to także wewnętrzna strona ud oraz stopy, obdarz je pieszczotami.

Bardzo ważnym elementem gry wstępnej jest fellatio. To technika seksu oralnego polegająca na stymulowaniu penisa i moszny mężczyzny za pomocą ust, warg i języka, która zwiększa podniecenie i wzmacnia erekcję członka. Zdarza się, że kobiety mają opory przed tego typu pieszczotami. Podyktowane jest to pewnym kulturowym tabu nałożonym na seks oralny oraz postrzeganiem fellatio jako czynności upokarzającej, będącej wyrazem męskiej dominacji. Decyzja należy do ciebie. Wiedz jednak, że dla niego jest to jedna z najbardziej pobudzających i wyczekiwanych pieszczot. No i pamiętaj o zasadzie wzajemności – jeśli kilka minut wcześniej twój partner czule obdarzał cię pieszczotami oralnymi, to twoja niechęć do odwdzięczenia mu się tym samym może sprawić, że poczuje się nieatrakcyjny seksualnie. Bez wątpienia wpłynie to na wasze pożycie. W razie tego typu niedomówień, warto szczerze porozmawiać.

Jak grać, żeby wygrać

Doskonałą zachętą do gry wstępnej jest… rozmowa. Powiedz, wyszeptaj lub poinformuj go smsem o swoich fantazjach erotycznych i o tym, jak miło było by je zrealizować w łóżku. Subtelne aluzje, jak i pikantne wyznania działają inspirująco, podobnie jak odpowiedni nastrój – przyciemnione światło, spokojna muzyka, której słuchacie we dwoje, przyjemny zapach. Także zabawa, na przykład z opaską. Opaska na jego oczach sprawi, że wyostrzą się pozostałe zmysły. Szelest zdejmowanych przez ciebie ubrań pobudzi jego wyobraźnię.  Pozwól mu dłońmi stopniowo zapoznawać się z odkrywanymi przez ciebie częściami ciała, których zapach i smak zdecydowanie go podniecą. Wspólna kąpiel i następujący po niej masaż erotyczny to doskonały sposób na rozpoczęcie gry wstępnej. Dotykanie, masowanie, pobudzanie sfer erogennych to najbardziej naturalna droga do poznawania wzajemnych potrzeb oraz zaspokajania ich.