Jak urządzić sypialnię dla dwojga?

0
84
Rate this post
Nowoczesna czy romantyczna? Elegancka czy przytulna? Jak zaprojektować i urządzić sypialnię, by sprzyjała miłosnym igraszkom? Podpowiemy jak stworzyć królestwo, w którym będziesz cieszyć się atmosferą intymności.

Według sztuki Feng Shui sypialnia jest najważniejszym miejscem w domu, ponieważ to w jej zaciszu nabieramy sił do życia. Jeżeli zadbasz o odpowiednią kolorystykę, wygodny materac, łóżko, które zniesie najdziksze erotyczne szaleństwa, a także estetyczne drobiazgi, stanie się ona miejscem, gdzie będziesz przebywać z prawdziwą przyjemnością. Poniżej znajdziesz kilka pomocnych wskazówek, w jaki sposób zaprojektować wnętrze pozytywnie wpływające na dobre samopoczucie i sprzyjające miłosnym zbliżeniom.

Strefa intymna

W sypialni powinna panować atmosfera spokoju i relaksu, dlatego warto usytuować ją w najspokojniejszej części domu, oddalonej od strefy dziennej. Nie zaleca się, aby sypialnia była otwarta na inne pomieszczenia, sąsiadowała z gwarnym salonem lub żeby jej okna wychodziły na ruchliwą ulicę. Jeżeli chcesz zagwarantować sobie intymną atmosferę w sypialni, odgrodź ją drzwiami bez przeszkleń, które stanowią skuteczną zaporę dla hałasu i… ciekawskich oczu domowników czy gości. Niejedna para kochanków przekonała się już na własnej skórze, że warto zainwestować w rolety i zasłony do sypialni. Choć wedle niektórych, świadomość, że są podglądani, tylko dodaje pikanterii miłosnej przygodzie…

Serce sypialni

Sprzyjający dobroczynnemu wypoczynkowi nastrój stworzysz także, dobierając wysokiej jakości meble. Sercem każdej sypialni jest łóżko. Najlepsze są te solidne, drewniane, o łagodnie zaokrąglonych krawędziach z wysokim zagłówkiem, stabilnie podpierającym plecy. Jeżeli wahasz się pomiędzy fikuśnym, rachitycznym mebelkiem a małżeńskim łożem z prawdziwego zdarzenia, zdecydowanie wybierz to drugie. Dlaczego? Skrzypiące łóżko należy do największych zmor kochanków i potrafi zdekoncentrować każdego mężczyznę. Łóżko zwykle ustawia się tak, aby wezgłowie przylegało do ściany. Nie powinno się ustawiać go na wprost drzwi wejściowych do sypialni oraz w miejscu pomiędzy drzwiami a oknem. Pamiętaj przy tym o pozostawieniu wolnej przestrzeni wokół łóżka, umożliwiającej swobodne przemieszczanie się i łatwy dostęp do sąsiadujących mebli. Jednym z nich może być na wskroś romantyczny parawan – schowaj się za nim, ubrana w seksowną bieliznę, i niespiesznie, wyciągając to rękę, to nogę, wyjdź zza przesłony i pokaż się cała swojemu parnerowi, a rozpalisz go do czerwoności.

Kolorowych snów

Niezmiernie ważny jest wybór kolorystyki pokoju: jego ścian, mebli, pościeli, narzuty, zasłon czy dekoracji ściennych. Dobierając kolory, zwracaj uwagę na to, żeby nie były one zbyt agresywne. Jeśli przestrzeń twojej sypialni jest niewielka, postaw na jasne barwy, które optycznie ją powiększą. Pastelowe odcienie będą dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy lubią dobierać kolorowe dodatki i zmieniać je w zależności od pory roku lub… nastroju.

Przy wyborze odcienia kieruj się własnymi upodobaniami, pamiętając przy tym, że każdy z kolorów oddziałuje na nas inaczej:

  • czerwony jest energetyczny, podnosi ciśnienie krwi, w sypialni zadziała stymulująco i podniecająco na ciebie i twojego partnera
  • pomarańczowy wywołuje ekscytację i entuzjazm, jest więc kolorem sprzyjającym miłości
  • użyty oszczędnie żółty przynosi radość, jednak gdy dominuje, może prowadzić do frustracji i napięć, co w chwilach intymnych zbliżeń nie jest pożądane
  • niebieski obniża ciśnienie krwi, wycisza i relaksuje
  • zielony w sypialni sprzyja relaksowi i działa uspokajająco

Jeżeli jako kolor ścian wybierasz neutralne barwy – czarny, szary i biały – jako kontrę dla takiego podkładu możesz stosować elementy o wyrazistych kolorystycznych akcentach, abstrakcyjne wzory lub zastosować odpowiednią grę świateł.

Drobiazg sercu miły

Sypialnia to odpowiednie miejsce na umieszczenie takich dodatków, jak suszone kompozycje zapachowe, świece, miękkie poduchy, puszyste dywany, dekoracyjne kinkiety. Można w niej ustawić kominki na tealighty o ulubionych zapachu. Będą one w dzień pełnić funkcję estetycznej ozdoby, a wieczorem rzucać na ściany tajemnicze, podkreślające intymną atmosferę cienie. Doskonałym pomysłem na wielofunkcyjną dekorację jest też wykorzystanie świec zapachowych – w doborze form i kolorów zdaj się na własną fantazję! Wybierz takie aromaty świec, które, w zależności od sytuacji, będą działać odprężająco lub stymulująco na ciebie i partnera. W dyskretnym miejscu ustaw odtwarzacz muzyki. Aromat i światło świec oraz romantycza muzyka podkreślą szczególny nastrój miłosnej zabawy. Ścieląc łóżko, odrzuć na bok poszewki z materiału typu kora, a zamiast nich wybierz satynę, atłas lub ostatnio modny bambus. Te szlachetne materiały, rozkosznie pieszcząc skórę, zapewnią wam dodatkowe doznania.

Nastrojowe światło

W sypialni najlepiej sprawdzi się boczne lub dekoracyjne oświetlenie oraz lampki do czytania. Światło emitowane przez żarówki powinno być ciepłe i rozproszone. Zimne i ostre wprowadza nastrój chłodu i niepokoju.

Warto zwrócić uwagę na usytuowanie okien w sypialni, która wpływa bezpośrednio na temperaturę pomieszczenia i dostęp do światła dziennego.

  • Sypialnia z oknami skierowanymi w stronę południa będzie zbyt nasłoneczniona.
  • Wschodnie okna są rozwiązaniem zgodnym z zegarem biologicznym człowieka: budzimy się wraz ze wschodem słońca, a wieczorem zasypiamy w przyjemnym chłodzie.
  • Pokój z zachodnimi oknami latem będzie się mocno nagrzewał.
  • Północne, pozbawione słońca sypialnie nie sprzyjają wczesnemu wstawaniu.