Co na prezent dla faceta?

0
70
Rate this post

Kochasz swojego faceta, masz szczere chęci by podarować mu prezent, jednak nie za bardzo wiesz co. Czasem brakuje Ci pomysłu, czasem pieniędzy, a jeszcze innym razem czasu na zakupy. W tym trudnym zadaniu postaram Ci się pomóc w poniższym tekście.

Często spotykam się z pytaniami, odnośnie tego co można kupić dla swojego faceta na prezent. Okazje bywają różne: Boże Narodzenie, urodziny, imieniny/wspólna rocznica , czy z okazji innych sukcesów w życiu. Łatwiej coś wymyślić jednorazowo, trudniej, gdy trzeba kombinować cyklicznie i 20-sta okazja prezentowa staje się trochę kłopotliwa…

Sytuacja 1: Nie wiem co kupić…

Można tu wyróżnić trzy przypadki:

Przypadek A: kup dla swojego faceta, coś czym się interesuje.

 

Twój facet być może nieraz wspominał o tym, co byłoby mu przydatne w jego zainteresowaniach. Może być też taka sytuacja, że nic kompletnie nie przychodzi Ci na myśl, bo albo wypadło Ci to z głowy albo nigdy nie ujawnił się z tymi myślami.

Gdy masz już jakiś pomysł na prezent bądź brakuje Ci właśnie tego pomysłu warto skontaktować się z kimś, kto interesuje się tym samym co Twój facet. Może to być jego kolega „po fachu” lub społeczność internetowa o podobnych zainteresowaniach – forum internetowe.

By nie mówić na ogólnym przypadku, przypuśćmy, że Twój facet jest gitarzystą w zespole bluesowym. Radzisz się na forum, doradza Ci jego znajomy, bądź sama wpadasz na genialny pomysł, by kupić mu zestaw strun do gitary. I powstaje pytanie jaki rodzaj strun, bo są ich setki, a może tysiące. I tutaj ponownie radą służą wspólni znajomi, bądź społeczności internetowe. Napisz im jaką muzykę gra Twój partner, podrzuć tytuły utworów, bądź całe utwory (gdy są to ich własne), a z pewnością ktoś pomoże Ci przy wybraniu odpowiedniego rodzaju strun.

Przykład wydaje się być prosty, choć może wymagać skonsultowania w kilku źródłach. W przypadku mało popularnych zainteresowań, np. gdy jest tylko jedno forum internetowe w skali kraju, na którym w dodatku udziela się Twój chłopak, zarejestruj się pod mocno fikcyjnymi danymi, napisz temat o tym jaką to jesteś zakłopotaną matką chrzestną i szukasz rady odnośnie tego co kupić swojemu chrześniakowi, który ma zainteresowania jak dana społeczność internetowa, a tym samym jak Twój facet.

Analogicznie poradzisz sobie w przypadku innych zainteresowań Twojej drugiej połówki.

Niekiedy jednak warto w niewinny sposób skonsultować swój pomysł z facetem, tak by niczego się nie domyślił. Dotyczy to zwłaszcza rzeczy drogich, by pieniądze nie zostały zmarnowane. A jeśli nie da się tego skonsultować tak, by nie zorientował się co jest grane… ?? Zawsze możesz skonsultować z nim 3 rzeczy, z czego 2 będą czystko fikcyjne. Co prawda Ty niestety się trochę ujawnisz, ale Twój facet i tak do końca nie będzie znał swojego prezentu. Taki mały kompromis.

Przypadek B: kup na prezent dla mężczyzny coś czego potrzebuje, ale być może nawet o tym nie wie.

Sypia w podartej piżamie? Chodzi po mieszkaniu w dziurawych kapciach? Jego ulubiony krawat jest już krawatem tylko z nazwy? Portfel, który nosi jest przetarty?

Jest sporo rzeczy, których potrzeby człowiek sam może nie dostrzegać. Być może niektóre z nich wręcz Cie irytują? Wykorzystaj okazję by zadbać o swojego faceta i ulżyć także sobie 😉 .

Przypadek C: Zapytaj faceta wprost czego potrzebuje.

Takie rozwiązanie może zaoszczędzić Ci trudu, a jemu pomóc w realizacji marzeń i potrzeb. W tym rozwiązaniu unikniesz łamigłówek myślowych, a prezent będzie trafiony, o ile zostaniesz dobrze poinformowana przez swojego mężczyznę. Jeśli nie chcesz, by już miesiąc wcześniej wiedział co dostanie, pragniesz utrzymać nutkę tajemnicy i niespodzianki, poproś go o wymienienie kilku rzeczy, których potrzebuje. Będziesz w ten sposób miała większe pole manewru, Twój facet zaś będzie żył w niepewności – dostanie niespodziankę.

Sytuacja 2: Nie mam czasu…

Oczywiście nie jest nowiną możliwość zakupu przez sieć. Jednak jeśli wiesz co kupić na prezent dla faceta, zakup przez Internet może okazać się najszybszym sposobem. Należy jednak pamiętać, że jeśli jest okres przedświąteczny, firmy kurierskie są przeładowane i zamówiona paczka może przyjść zbyt późno. Dlatego też warto o prezentach myśleć trochę wcześniej.

Dla przykładu myślenie o prezentach na Boże Narodzenie już na początku listopada nie jest dużym błędem. Kolejki w sklepach zdecydowanie mniejsze, brak presji czasu, brak podwyżek cen, prezenty zakupione przez Internet przychodzą bez problemu. Dodatkowo finansowo może być Ci łatwiej podzielić wydatki prezentowe na dwa miesiące – listopad i grudzień. Jedyne co może Cię ominąć to okazje cenowe, które trafiają się w ostatnim momencie. Jeśli faktycznie dana promocja jest promocją, a nie tylko chwytem marketingowym…

Sytuacja 3: Nie mam pieniędzy…

W tym przypadku pozostaje duże pole do popisu dla naszej wyobraźni. Prezenty wykonane własnoręcznie mogą być jednocześnie prezentem jak i dowodem miłości oraz szacunku dla partnera. Z racji, że pochodzą prosto z serca, mogą być bezcenne i długo pozostać w naszej pamięci.

 

Przypadek A: interesujesz się czymś, z czego można zrobić pożytek, masz umiejętność, która Cię wyróżnia: malujesz, śpiewasz, piszesz, tańczysz, gotujesz – coś w czym on wie, że jesteś „dobra”:

 

 • malujesz? Spraw mu malowidło, które z dumą zawiesi na ścianie. Użyj kredek, farb, ołówka bądź komputera, jeśli czujesz się dobrze w programach graficznych. Wybierz technikę która będzie dla Ciebie najłatwiejsza. A może wydzieranka, jak w przedszkolu?;
 • śpiewasz? Grasz na instrumentach? Skomponuj/ nagraj mu nowy dzwonek na telefon, bądź chociaż nowy dźwięk wiadomości SMS. Z pewnością oryginalny prezent!;
 • piszesz wiersze, romanse, opowiadania? Napisz mu dzieło, które na długo zostanie w jego pamięci! Może opowiadanie erotyczne, w którym przemycisz swoje marzenia seksualne? Może wiersz o tym, jakie cechy jego charakteru cenisz najbardziej? Mężczyźni potrzebują być doceniani! Wychwal jego największe zalety, podaj mu przykłady z życia, w których pokazał swoją wielkość. Przedstaw go niczym bohatera legendy, którą zna cały świat!;
 • pieczesz ciasta? Upiecz mu mega ciastko, np.: w kształcie serca, z jakąś szczególną dedykacją. Smacznego.

Przypadek B: masz zainteresowania, z których ciężko wycisnąć pomysł na prezent, bądź Twojego faceta wcale by to nie zainteresowało. Przypuśćmy, że doskonale jeździsz konno…. i jak tu uczynić z tego „niespodziankę”….?*** Na to też są rozwiązania:

 • film ze wspomnieniami z wakacji – to nic, że nie masz kamery, ani programów do obróbki filmów. Chcę Ci zaproponować zrobienie pokazu zdjęć. Byliście razem na wakacjach/feriach/urlopie, macie wspólne zdjęcia. Wykorzystaj je. Posłuż się darmowym programem Windows Movie Maker. Wybierz zbiór zdjęć, np.: 50. Dodaj je kolejno po sobie, ustaw czas wyświetlania każdego zdjęcia, wybierz sposób przewijania zdjęć po sobie (efekty pomiędzy kolejnymi zdjęciami). Na koniec dołącz do pliku jakąś ulubioną piosenkę (np.: mp3 zespołu, który oboje lubicie), zapisz całość jako film. Tak oto stałaś się producentem filmu ze wspomnieniami z wakacji! Dla niektórych obsługa programu będzie intuicyjna, resztę odsyłam do szukania w sieci poradników odnośnie obsługi programu;
 • napisz od serca to co o nim myślisz. Napisz mu na kartce „5 cech, za które najbardziej go cenisz”. Użyj do tego zwykłej kartki papierowej. Być może złoży ją i będzie trzymał w portfelu, a gdy będzie mu smutno przeczyta ją poprawiając sobie humor.

Przypadek C: zróbcie wspólną składkę na jego prezent

 

Jeśli brakuje Ci pieniędzy, warto pomyśleć o prezencie, ze który zapłacicie we dwoje. Złóżcie się razem na zakup książki czy na nową wędkę – na coś co będzie jego lub Twoim pomysłem. Oczywiście po wspólnym zakupie schowaj prezent i oddaj dopiero w stosownej chwili.

Kilka złotych zasad przy wybieraniu prezentów (właściwie zasady te, są zawsze na czasie!):

 • 1. Zapamiętaj powiedzenie: „Kto chce, szuka sposobu, kto nie chce, szuka powodu”. Innymi słowy: „ jeśli są chęci, są sposoby”! Prawdziwe chęci.
 • 2. Wyszukiwarka Google potrafi bardzo wiele. Jeśli tylko nurtuje Cię jakieś pytanie, wpisz je wprost do okna wyszukiwarki. Zawsze myśl o tym, że ktoś przed Tobą, na pewno zadał już to pytanie. Być może posłużył się tylko innymi słowami, dlatego modyfikuj swoje pytanie, a znajdziesz odpowiedź.
 • 3. Nie musisz wszystkiego wiedzieć. Po to żyją na tym świecie miliony osób, byś mogła poprosić kogoś o pomoc bądź radę.
 • 4. Mała rzecz, którą wykonasz własnoręcznie, której poświęcisz wiele czasu i uwagi, będzie zdecydowanie lepszym prezentem niż kupno pierwszej lepszej rzeczy w sklepie.
 • 5. Jedyne co Cię ogranicza, to Twoja wyobraźnia. Nie wierzysz? Patrz zasada nr.1.

*** Przypuśćmy, że doskonale jeździsz konno…. i jak tu uczynić z tego niespodziankę….? I to również nie jest sytuacja bez wyjścia! Świetnym prezentem dla Twojego mężczyzny może okazać się lekcja jazdy konnej, w której to Ty będziesz nauczycielką. Albo po prostu, urządź mu niezłą „jazdę”…

Lista prezentów uniwersalnych dla faceta, które mogą być dla Ciebie małą inspiracją:

 • mp3 – najtańsze wersje można nabyć już od kilkudziesięciu złotych,
 • pendrive (nośnik danych) – możesz go podarować wraz ze swoimi gorącymi zdjęciami,
 • akumulatorki/ ładowarka do akumulatorków – w sam raz do aparatu, kamery i innych urządzeń przenośnych,
 • krawat – elegancki na wystrojne kolacje lub zabawny na luźne spotkania ze znajomymi,
 • pasek z bezszelestnym zapięciem – pomocne gdy pasjonujecie się w szybkich numerkach, niekoniecznie w intymnych miejscach, a brzdęk klamry od tradycyjnego paska może być zdradliwy,
 • scyzoryk – kiedyś każdy rycerz posiadał miecz, teraz dobrze mieć chociaż scyzoryk, ewentualnie porządny otwieracz do piwa/wina,
 • walizka na narzędzie – majsterkowanie to jego drugie imię? Może warto zadbać o to by miał porządek w swoich narzędziach,
 • samochód zdalnie sterowany – bo każdy facet jest większym lub mniejszym dzieckiem. Może warto mu czasem to ułatwić ;),
 • książka – coś z jego ulubionego gatunku lub coś bardziej życiowego typu: Daj jej orgazm, co może być Twoją małą inwestycją w sprawy łóżkowe. Polecam również nasz dział książki miłosne.