Co na prezent dla kobiety?

0
97
Rate this post

Pilnie szukasz pomysłu na prezent dla swojej ukochanej kobiety? Czas nagli, pomysłów brak i jesteś w kropce? Spokojnie, postaramy Ci się pomóc!

W tekście poniżej zostały omówione 3 życiowe sytuacje, w których kolejno brak Ci: pomysłu, czasu i pieniędzy. Mam nadzieję, że jeśli masz problem, to w którejś z tych sytuacji znajdziesz rozwiązanie.

Dodatkowo na dole strony załączyłem też „uniwersalną” listę prezentów dla kobiet, tak by móc trafić nawet w najwybredniejsze gusta. Ja w tym tekście dałem z siebie wszystko. Teraz kolego, czas na Ciebie!

Sytuacja 1: Nie wiem co kupić…

Można tu wyróżnić trzy przypadki:

Przypadek A: kup dla swojej kobiety, coś czym się interesuje.

Twoja kobieta pewnie ma bzika na jakimś konkretnym punkcie (czyt. zainteresowania). Ciebie i zakupy wyłączamy z tej listy.

W takim przypadku warto wybadać grunt, czego jej brakuje, co byłoby jej pomocne. Jeśli nie kojarzysz by sama ubolewała nad brakiem czegoś konkretnego, warto poradzić się jej znajomych, którzy interesują się tym samym co Twoja partnerka. Radząc się jej koleżanek, rób to dyskretnie by nie zostać posądzonym o niewierność ;).

Jeśli nie masz żadnej kompetentnej osoby w pobliżu, odsyłam Cię do for internetowych. Możesz wybrać jakieś babskie forum, bądź forum dla społeczności o zainteresowaniach zbliżonych do Twojej kobiety. Tam powinieneś uzyskać konkretny porady. Im więcej wiesz o zainteresowaniach swojej drugiej połówki, im więcej będziesz mógł ujawnić i wytłumaczyć na forum, tym dokładniejsze wskazówki uzyskasz.

Uważaj na rzadkie zainteresowania – być może Twoja partnerka również jest użytkownikiem tego forum. Użyj wtedy fantazji podając fikcyjne dane, tak by nawet czytając dany temat, nie mogła Cię rozpoznać.

Niekiedy jednak warto skonsultować swój pomysł z kobietą – odbiorcą prezentu. Zwłaszcza jeśli kupując rzeczy z wyższej półki. Aby się nie domyśliła o czym mowa, powinieneś zapytać ja długo przed okazją (oj dłuuugo), bądź zapytać trochę inaczej. Mianowicie myślisz np.: nad zakupem iPoda, ale nie wiesz jaki kolor by wolała. W ofercie są dwa: biały i czarny. Poszukaj więc w Internecie oferty jakiegoś w miarę podobnego przedmiotu, np. telefonu komórkowego, który występuje m.in. w tychże kolorach. Następnie poproś ją o wyrażenie swojego zdania na temat tego, który model prezentuje się lepiej – biały czy czarny. Możesz udać, że sam jesteś zainteresowany ich kupnem, bądź próbujesz pomóc w decyzji dla swojego znajomego.

Przypadek B: kup na prezent dla swojej kobiety coś czego potrzebuje, ale być może nawet o tym nie wie.

Sypia w starej koszulce nocnej, którą uwielbia, choć jest już stara (ta koszulka oczywiście 😉 ? Zadbaj o nową. A może w ogóle sypia nago? Wtedy zadbaj o cieplejsze przykrycie! Po mieszkaniu chodzi boso? Kup jej zmysłowe kapcie.

Jest wiele rzeczy, do których człowiek jest przyzwyczajony i nie widzi potrzeby zastąpienia ich czymś nowym. Być może też któreś z tych staroci drażni Cię? Podaruj kobiecie na prezent coś czego potrzebuje. Z pewnością doceni Twoją troskę. Ty sam zaś ciesz się tym, że stare odejdzie do lamusa.

Przypadek C: Zapytaj kobiety wprost czego potrzebuje. Być może ma jakieś potrzeby, na realizację których sama się nie zdecyduje

Dzięki takiemu rozwiązaniu ona będzie mogła zatroszczyć się o swoje potrzeby, Ty zaś unikniesz problemu z nietrafionym prezentem. Aby zachować choć odrobinę niespodzianki, postaraj się by wymieniła kilka rzeczy, które jej odpowiadają. Ty zyskasz możliwość wyboru, a Twoja kobieta do samego końca nie będzie znała dokładnie swojego prezentu. Im więcej możliwości wyboru, tym lepiej.

Sytuacja 2: Nie mam czasu…

Aktualnie w Internecie można kupić chyba dosłownie wszystko. Jeśli masz sprecyzowane zakupy, szybko i przyjemnie otrzymasz paczkę we własnym mieszkaniu. Należy jedynie uważać, by drzwi listonoszowi/kurierowi nie otworzyła Twoja partnerka. Pamiętaj jedynie, że w okresie przedświątecznym, firmy kurierskie mają pełne ręce roboty, co znacząco wydłuża czas przesyłki. Warto więc zadbać o prezenty trochę wcześniej, jeśli chcesz się spokojnie wyrobić na daną okazję.

Dlatego też na przykład pierwsze myślenie o prezentach na Boże Narodzenie powinno nastąpić już w listopadzie. Kupując prezenty właśnie wtedy, unikniesz dużych kolejek i tłoków, nie będzie ciążyła na Tobie presja czasu. Ceny powinny również być na umiarkowanym (codziennym) poziomie. Ponadto równomierne rozłożenie przedświątecznych wydatków chyba nikomu nie zaszkodzi, a wręcz przeciwnie – pomoże. Jedyne co możesz w tym wypadku przegapić, to promocje świąteczne. Choć zmiany cen są tak szybkie, że ciężko nadążyć co jest promocją, a co nią nie jest…

Sytuacja 3: Nie mam pieniędzy…

Jak to w życiu, raz na wozie, raz pod wozem. Raz w portfelu pełno, a raz pusto. Na szczęście na to również są sposoby. W tej sytuacji musisz się wykazać być może trochę większą wyobraźnią.

W tej sytuacji wyróżniłbym 3 przypadki. Dwa pierwsze tyczą się prezentów wykonanych własnoręcznie. Prezenty wykonane własnoręcznie są nie tylko dobrym prezentem, lecz z uwagi na włożony w nie czas, uwagę i wysiłek są wspaniałym dowodem miłości oraz szacunku dla drugiej osoby. 3 przypadek dotyczy… małej zmowy. Zresztą zaraz sam się przekonasz.

Przypadek A: interesujesz się czymś, z czego można zrobić pożytek, masz umiejętność, która Cię wyróżnia: malujesz, śpiewasz, piszesz, tańczysz, gotujesz – coś w czym ona wie, że jesteś „dobry”:

 • malujesz? Spraw jej malowidło, które z dumą zawiesi na ścianie. Może obraz, z którego aż kipi od miłości czy erotyki? Albo napis „kocham Cię” na 50 różnych sposobów?;
 • śpiewasz? Grasz na instrumentach? Skomponuj/ nagraj jej nowy dzwonek na telefon, bądź chociaż nowy dźwięk wiadomości SMS. Na pewno będzie to oryginalny prezent!;
 • piszesz wiersze, romanse, opowiadania? Napisz jej poemat, w którym wychwalisz jej piękno. Zarówno te wewnętrzne jak i zewnętrzne. Coś bardziej z seksem? Proponuję opowiadania erotyczne, w którym niepostrzeżenie umieścisz swoje marzenia erotyczne, bądź opiszesz jej marzenia, o których Ci wiadomo.;
 • pieczesz ciasta? Upiecz jej wielkie ciastko, np.: w kształcie serca, z jakąś szczególną dedykacją. Pamiętaj zapewnić swą kobietę, że Twój wypiek jest mało kaloryczny!.

Przypadek B: masz zainteresowania, z których ciężko wycisnąć pomysł na prezent, bądź Twojej kobiety wcale by to nie zainteresowało. Przypuśćmy, że interesujesz się elektroniką…. i jak tu uczynić z tego „niespodziankę”….?*** Na to też są rozwiązania:

 • film ze wspomnieniami z wakacji – to nic, że nie masz kamery, ani programów do obróbki filmów. Chcę Ci zaproponować zrobienie pokazu zdjęć. Byliście razem na wakacjach/feriach/urlopie, macie wspólne zdjęcia. Wykorzystaj je. Posłuż się darmowym programem Windows Movie Maker. Wybierz zbiór zdjęć, np.: 50. Dodaj je kolejno po sobie, ustaw czas wyświetlania każdego zdjęcia, wybierz sposób przewijania zdjęć po sobie (efekty pomiędzy kolejnymi zdjęciami). Dołącz także do pliku jakąś ulubioną piosenkę (np.: mp3 zespołu, który oboje lubicie), zapisz całość jako film. Dodatkowo wzorując się na standardowych napisach filmowych (analizując plik tekstowy, który je zawiera), dodaj do filmu również swoje napisy. Zdefiniuj sekundy (czas, w którym mają się pokazać) oraz ich treść. Możesz w napisach wychwalać swoją partnerkę, pisać za co jej dziękujesz, bądź z humorem opowiedzieć to co widać na zdjęciach.
  Tak oto stałeś się producentem filmu ze wspomnieniami z wakacji! Dla jednych obsługa programu będzie intuicyjna, resztę odsyłam do szukania w sieci poradników odnośnie obsługi programu.
  PS. Tylko cicho. Tak, żeby Wiktoria nie słyszała…: z doświadczenia wiem, jeśli się postarasz, możesz z tego zrobić prawdziwy wyciskacz łez wzruszenia. Skutek? Twoja kobieta nigdy nie zapomni takiego prezentu!;
 • napisz od serca to co o niej myślisz. Napisz jej na kartce „5 cech, za które najbardziej ją cenisz”. Użyj do tego zwykłej kartki papierowej. Być może złoży ją i będzie trzymała w torebce. Gdy będzie miała gorszy dzień, przeczyta ją poprawiając swoje samopoczucie.

Przypadek C: zróbcie wspólną składkę na jej prezent

Będąc w dołku finansowym, można iść na mały kompromis i wspólnie z partnerką złożyć się na jej prezent. Być może Twój pomysł jest rewelacyjny, lecz brakuje Ci pieniędzy. Takie rozwiązanie może rozwikłać problem. Oczywiście wspólny zakup weź pod swoje skrzydła, schowaj go głęboko po odejściu od kasy i podaruj dopiero w stosownej chwili.

Kilka złotych zasad przy wybieraniu prezentów (właściwie zasady te, są zawsze na czasie!):

 • 1.Zapamiętaj powiedzenie: „Kto chce, szuka sposobu, kto nie chce, szuka powodu”. Innymi słowy: „ jeśli są chęci, są sposoby”! Prawdziwe chęci.
 • 2. Wyszukiwarka Google potrafi bardzo wiele. Jeśli tylko nurtuje Cię jakieś pytanie, wpisz je wprost do okna wyszukiwarki. Zawsze myśl o tym, że ktoś przed Tobą, na pewno zadał już to pytanie. Być może posłużył się tylko innymi słowami, dlatego modyfikuj swoje pytanie, a znajdziesz odpowiedź.
 • 3. Nie musisz wszystkiego wiedzieć. Po to żyją na tym świecie miliony osób, byś mógł poprosić kogoś o pomoc bądź radę.
 • 4. Mała rzecz, którą wykonasz własnoręcznie, której poświęcisz wiele czasu i uwagi, będzie zdecydowanie lepszym prezentem niż kupno pierwszej lepszej rzeczy w sklepie.
 • 5. Jedyne co Cię ogranicza, to Twoja wyobraźnia. Nie wierzysz? Patrz zasada nr.1.

*** Przypuśćmy, że interesujesz się elektroniką…. i jak tu uczynić z tego „niespodziankę”…? I to również nie jest sytuacja bez wyjścia! Ciekawym prezentem dla Twojej kobiety może okazać się tabliczka z przymocowanymi diodami, wyświetlająca jej imię. Kolorowe diody, świecące w różnych sekwencjach. Przy odrobinie pomysłu może być ciekawie.

Lista prezentów uniwersalnych dla kobiety, które mogą być dla Ciebie małą inspiracją:

 • korale na szyję lub rękę – kobiety lubią ozdoby, wręcz uwielbiają się stroić. Tylko nie przesadzaj z ilością, abyś potem nie czekał za długo, aż się wystroi;
 • bilet do SPA/masażystki/kosmetyczki – zafunduj jej porcję odnowy biologicznej. Ona będzie szczęśliwa, Ty zyskasz trochę spokoju;
 • ramka na zdjęcie – do tego Wasze lub Twoje zdjęcie i prezent pierwsza klasa. A może mały albumik ze zdjęciami?;
 • czapka, szalik, rękawiczki – pokaż, że dbasz o jej zdrowie. Może być ciężko trafić w gust i rozmiar, ale kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana;
 • budzik – nie lubisz gdy mozolnie wstaje z łóżka? Spraw jej oryginalny budzik, z którym trzeba się natrudzić aby go wyłączyć;
 • książka – może romans na długie zimowe wieczory? A może poradnik, dzięki któremu zrozumie Cię jeszcze lepiej – Mężczyzna od A do Z?. Zajrzyj również do naszego działu książki miłosne;
 • perfumy – prezent, który można chyba kupić za dosłownie każdą kwotę. I tę dużą, i tę małą. Wybierz coś co Ci się faktycznie podoba, w końcu to zwłaszcza w Twoim towarzystwie będzie tego używać;
 • mysz, klawiatura, podkładka pod myszkę – przedmioty codzienne użytku. Wybierając mocno oryginalne, dasz jej powód do uśmiechu za każdym razem, gdy usiądzie obok komputera;
 • lampka nocna – wcale nie mam na myśli robienia nastroju pod wieczorny seks. Z lampką można też czytać książki do poduszki 😉 ;
 • lustro – może małe, kieszonkowe/do torebki, a może duże, w którym oprócz naszyjnika zobaczy też buty;
 • t-shirt na noc/poduszka z nadrukiem Twojego zdjęcia– idąc spać już zawsze będzie myśleć o Tobie!;

Mam nadzieję, że choć trochę pomogłem w Ci wyborze prezentu dla Twojej partnerki.