Wibrator służy do masturbacji – samodzielnej lub wzajemnej, przeznaczony jest zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn, a kształtem zwykle przypomina męski członek. Najbardziej charakterystyczną cechą wibratora jest możliwość wprowadzenia go w drżenie za pomocą wbudowanego w niego systemu elektrycznego – potęguje to doznania seksualne używającej go osoby.
Jak to działa?
Wibrator może być zasilany na dwa sposoby: bezpośrednio z sieci elektrycznej lub przez baterie. Pod wpływem pracy małego silniczka elektrycznego w drżenie zostaje wprowadzony specjalny, zamontowany w środku obciążnik, a wraz z nim całe urządzenie. W nowoczesnych wibratorach siłę oraz częstotliwość drgań można samodzielnie regulować i dostosowywać do własnych potrzeb.
Rodzaje wibratorów
Przeciętny wibrator mierzy 10-30 cm długości i ma około 1-5 cm średnicy, czyli z założenia ma przypominać męskiego penisa. Na tym jednak – w przypadku wielu nowoczesnych wibratorów – podobieństwa się kończą, bo wśród tych wyjątkowych gadżetów znajdziesz urządzenia kolorowe, zakrzywione, z wypustkami, a także takie z bardzo rozbudowanymi mechanizmami działania.
Do produkcji dzisiejszych wibratorów wykorzystuje się różne materiały, m.in. silikon, akryl, lateks, metal, plastik oraz gumę. Założenie jest proste: ta erotyczna zabawka ma idealnie dostosowywać się do anatomicznych kształtów, drażnić i pobudzać najbardziej wrażliwe miejsca i jednocześnie być poręczna i łatwa w użyciu. Wielu kobietom zależy, by faktura wibratora, jak i jego wielkość oraz kształt dostarczały niemal identycznych doznań, jakie daje kontakt seksualny z męskim członkiem.
Również zastosowanie wibratorów może się znacząco różnić. W sex-shopach są dostępne wibratory:
- Pochwowe
- Łechtaczkowe
- Analne (muszą posiadać rozszerzaną podstawę, która uniemożliwia wprowadzenie całego urządzenia do wewnątrz ciała)
- Stymulujące punkt G (tzw. wibratory g-spot, z zakrzywioną końcówką)
Dodatkowe zalety, jakie posiada wiele nowoczesnych wibratorów, to:
- cicha praca silniczka zapewniająca dyskrecję i intymność
- wodoodporny materiał, dzięki któremu gadżetu można używać nawet w wannie albo pod prysznicem
Jeśli zależy ci na wygodzie, a jednocześnie całej gamie niecodziennych doznań, masz w czym wybierać. Oto dodatkowe wyposażenie wibratorów, jakie możesz znaleźć w seks-sklepach:
- wypustki i żłobienia służące urozmaiceniu doznań
- specjalna przyssawka umożliwiająca przytwierdzenie masażera do podłoża
- dodatkowa wibrująca wypustka, dzięki której możliwa jest równoczesna stymulacja zarówno wnętrza pochwy, jak i łechtaczki (karierę zrobiły wibratory z wypustką w kształcie króliczka – tzw. Jack Rabbit)
- nakładki o różnych kształtach służące zarówno do stymulacji zewnętrznej, jak i wewnętrznej
- istnieją również wibratory, które pracują… w rytm muzyki z podłączonego do nich iPoda
Jak wybrać wibrator?
Szykujesz się do zakupu swojego pierwszego wibratora? Weź pod uwagę kilka jego ważnych cech:
Cena. Całkiem dobrej jakości wibratory można kupić już za około 20 zł – to dobry pomysł, jeśli jeszcze nie wiesz, czego oczekujesz po tym gadżecie i chcesz jedynie sprawdzić, co tak naprawdę ci odpowiada. Droższe modele są zazwyczaj wykonane z lepszych materiałów, mają dodatkowe funkcje i starczają na dłużej.
Materiał. Te najbardziej kosztowne robi się z silikonu i cyberskóry, ich zaletą jest m.in. szybkie przejmowanie temperatury ciała, łatwość czyszczenia i naturalność. Najpopularniejsze i najtańsze wibratory wykonane są z gumy i lateksu – niektórym kobietom może przeszkadzać ich sztuczna faktura, porowatość, a także możliwość wywołania uczulenia.
Rozmiar. Myślisz, że dobry wibrator to duży wibrator? Okazuje się, że niekoniecznie. Najwrażliwsze miejsca w kobiecej pochwie znajdują się na początkowym jej odcinku. Aby nie przesadzić, zwróć też uwagę na średnicę urządzenia, a w razie wątpliwości wybierz mniejsze.
Kontrola pracy. Najlepiej, by wibrator posiadał możliwość regulacji drgań – łatwiej dopasujesz wówczas ich siłę do swoich potrzeb.
Jak używać?
- Zanim rozpoczniesz swoją przygodę z wibratorem, zaopatrz się w nawilżacz – ułatwi penetrację i zapobiegnie nieprzyjemnym obtarciom.
- Postaw na delikatność – nie dociskaj wibratora z całej siły, lekki dotyk zwiększy siłę doznań.
- Jeśli wibracje okażą się zbyt silne, możesz wykorzystać ręcznik albo poduszkę do ich zminimalizowania.
Co to jest dildo?
Dildo, czyli sztuczny członek, wyglądem może przypominać typowy wibrator, brak mu jednak systemu elektromechanicznego, przy pomocy którego możliwe by było uzyskanie efektu drżenia i pobudzających wibracji. Dildo zazwyczaj ma falliczny kształt i służy – podobnie jak wibrator – do masturbacji, można go wykorzystywać do stymulacji zarówno pochwy, jak i odbytu.
Oferta sztucznych członków jest bardzo szeroka: dostępne są przeróżne rozmiary, wymyślne kształty, kolory oraz gadżety wykonane z materiałów, takich jak szkło, silikon, lateks i inne sztuczne tworzywa. Dildo łatwo utrzymać w czystości – bez ryzyka uszkodzenia umyjesz zabawkę w całości.
Ciekawostki
- Najstarsze zachowane sztuczne członki pochodzą sprzed ponad 12 tysięcy lat! Wykonane z brązu, drewna, kamienia, wygarbowanej skóry i kości słoniowej służyły do zaspokajania potrzeb seksualnych.
- W XIX wieku sztucznych członków używali lekarze – doprowadzając kobietę do orgazmu, próbowali leczyć tzw. „histerię” objawiającą się m.in. nerwowością, słabnięciem czy bólami głowy.
- Już pod koniec XIX wieku wibratory zaczęły pojawiać się w prywatnych domach – ich działanie, oprócz lekarzy, doceniły także zwykłe gospodynie domowe.