Seks bez penetracji – czyli jak się kochać bez stosunku

0
76
Rate this post
Czy seks to tylko i wyłącznie stosunek? Czy można kochać się bez penetracji? Sprawdź jak to robić.

Seks to nie tylko stosunek seksualny – czyli penetracja. Jeśli nie czujesz, że to już ten właściwy moment na rozpoczęcie współżycia, nie rób nic wbrew sobie. Podpowiemy ci jak uprawić seks bez stosunku. Poznaj techniki: obydwoje możecie osiągnąć orgazm i zaspokoić swoje pragnienia; oraz poznać swoje ciało i ciało partnera. Zaczynamy:

Gra wstępna

Gra wstępna to także seks. Warto nauczyć się gry wstępnej, bo to klucz do sukcesu. Można zacząć od szeptania czułych słówek partnerowi, obdarzania pocałunkami – to jeszcze nie seks, ale dobrze od tego zacząć. Potem przejdźcie do pieszczenia szyi, całowania uszu, ssania piersi. To od waszej wyobraźni zależy jaka będzie gra wstępna. Pobawcie się w odnajdywanie swoich miejsc erogennych.

U mężczyzn  szczególnie wrażliwe są:

 • wewnętrzna strona ud,
 • plecy,
 • okolice odbytu,
 • brodawki sutkowe.

Zaś u kobiet:

 • wewnętrzna strona ud,
 • piersi,
 • brzuch,
 • uszy,
 • szyja,
 • usta.

Pamiętajcie – każdy jest inny, dlatego warto odkryć erotyczną mapę ciała partnera i poświęcić trochę czasu na znalezienie mniej typowych stref erogennych. Może okazać się, że będzie to nadgarstek albo miejsce tuż pod kolanem. Możecie pobawić się w ciepło-zimno – jak partner będzie ręką bądź ustami zbliżał się do czułego punktu, mówcie ciepło, jak będzie się od niego oddalał – mówcie zimno. W tej zabawie ustalacie jedną regułę – umówcie się, że przez 5 minut nie będziecie kierować się w stronę genitaliów. Jak atmosfera stanie się gorąca, możecie przejść do kolejnego etapu.

Petting

Petting to najpopularniejsza forma  seksu bez penetracji. To rodzaj wzajemnej masturbacji, mający za zadanie doprowadzić kobietę do orgazmu, a mężczyznę do wtrysku. To szalenie podniecająca forma seksu. Dla wielu petting jest znacznie przyjemniejszy i satysfakcjonujący niż seks z penetracją. Tu liczy się wyobraźnia. Dzięki niemu można poznać nie tylko ciało partnera, ale i własne, nauczyć się reakcji na określone pieszczoty. Powolne pieszczoty sprawiają, że seks jest podniecający i tworzy się bliskość. Tu już możecie kierować się w stronę genitaliów i pieścić się wzajemnie.

Jak sprawić przyjemność kobiecie: możesz pobudzać łechtaczkę partnerki, uważając, by nie sprawić przy tym bólu. Możesz także spróbować odnaleźć tzw. punkt G. To splot nerwów łechtaczki okalającej pochwę. Punkt G znajduje się na przedniej ścianie pochwy, na wysokości około 2,5-5 cm od jej wejścia.  Łatwo odszukasz go palcem wskazującym – to lekkie zgrubienie wielkości groszku. Energiczne i miarowe pocieranie go może doprowadzić do orgazmu.  Nie należy zapominać o piersiach, możesz jej ssać, lizać i głaskać.

Jak sprawić przyjemność mężczyźnie: faceci będą zachwyceni, jeśli zajmiesz się ich penisem. Złap prącie u nasady zwilżoną dłonią (sucha ręka może sprawić ból) i wykonuj ruch w górę i w dół. Mężczyźni na ogół potrzebują nieco silniejszych pieszczot – ale nie przesadzaj z siłą uścisku.  Nie należy zapominać o  pieszczotach jąder. Tu jednak twoja ostrożność i delikatność jest szczególnie wskazana.

Seks włoski

Włosi słyną z ognistego temperamentu i uchodzą za namiętnych kochanków. Seks po włosku polega na tym, że mężczyzna umieszcza penisa np. między piersiami partnerki i wykonuje ruchy frykcyjne. My proponujemy zabawę w odnalezienie innych miejsc, które nadają się do seksu włoskiego np.:

 • pachy,
 • uda,
 • partnerka może też z dłoń uformować  w kształt pochwy.

W trakcie seksu włoskiego kobieta może zmieniać nacisk (np. dłoni, pachy) na penisa, dzięki czemu zapewni partnerowi różnorodne doznania.

Seks oralny

Seks oralny to jedna z najpopularniejszych form seksu. Miłość francuska dostarcza wiele przyjemności i stanowi najkrótszą drogę do orgazmu. Przez wielu traktowana jest jak rodzaj gry wstępnej.

Jak pieścić kobietę: upewnij się, że wiesz, gdzie dokładnie jest łechtaczka. Wybierz sobie dogodną pozycję, tak by nie zdrętwiała ci szyja. Zarezerwuj sobie około 15 minut. Najpierw wykonuj językiem powolne okrężne ruchy, potem zataczaj ósemki. Ważne jest zachowanie rytmu i tempa.

Trik: Zmień rodzaj ruchów – powolne i okrężne wykonuj naprzemiennie z krótkimi, mocniejszymi punktowymi.

Jak pieścić mężczyznę: jeśli penis cię trochę onieśmiela, wyobraź sobie, że to szminka. Spróbuj na dobry początek „pomalować”  sobie nim usta. Penisa możesz lizać od nasady ku górze jak loda, możesz też bardzo delikatnie łapać zębami za skórę. Ale pamiętaj najbardziej wrażliwą częścią jest główka penisa zwana żołędzią.  Skup się na tej części. Ssij, liż i rób co ci wyobraźnia podpowiada. Pamiętaj o zachowaniu rytmu i tempa. Jak będziesz czuła, że partner jest bliski orgazmowi zwiększ tempo i siłę pieszczot. Nie zapominaj o jądrach. Możesz brać je pojedynczo do ust, ssać, lizać – partner będzie zachwycony.

Trik: jeśli chcesz dostarczyć partnerowi niezapomnianych przeżyć, do ust włóż tylko część penisa, jedną ręką złap jego nasadę i wykonuj ruch ręką w górę i w dół. To wzmocni doznania.

Masaż erotyczny

Masaż erotyczny to jeden z najlepszych sposobów na poznanie swoich ciał i sprawienie sobie przyjemności. Pozwala odkryć na ciele punkty erogenne. Masaż to też dotyk – a dotyk i czułość są nam niezbędne do życia. Do wykonania masażu erotycznego potrzebny jest nastrój (lampka lub świece), czas (nie można się spieszyć), olejek, balsam. Partner smaruje ciało partnerki olejkiem. Pieści całe ciało omijając piersi i genitalia – te miejsca zostawia na koniec. Partnerka masując partnera – przestrzega tych samych zasad  – miejsca intymne pozostawiamy na koniec.

Ważne:
 • W ciążę można zajść bez stosunku seksualnego. Wystarczy, że sperma zostanie wprowadzona do pochwy w inny sposób – np. ręką partnera.
 • W ciążę można zajść również, jeśli sperma znajdzie się w okolicach pochwy  – plemniki mogą „przedostać” się do pochwy po śluzie, który powstaje w pochwie, kiedy kobieta jest podniecona.
 • Seks bez penetracji pozwala poznać swoje ciała, odkryć mapę punktów erogennych.  Pozwala również poznać reakcje swoje i partnera na określone pieszczoty.
 • Seks bez seksu jest nie tylko wstępem dla młodych ludzi do prawdziwego stosunku. Pary z długoletnim stażem często dla urozmaicenia życia seksualnego wybierają taką formę seksu.
 • Masturbacja, również wzajemna masturbacja  – to dla kobiet lekcja orgazmu. Większość kobiet orgazmu musi się nauczyć – a można to zrobić, tylko poznając swoje ciało i reaktywność na bodźce seksualne.