Muzeum Erotyki w Warszawie

0
92
Rate this post
Penisy wotywne, prezerwatywy z XIX wieku, erotyczna ceramika czy pas cnoty – te i ponad 2000 innych eskponatów możesz obejrzeć w jedynym w Polsce muzeum erotyki.
Jeśli muzeum kojarzy ci się z grzeczną kulturą i filcowymi kapciami na zmianę odwiedź koniecznie warszawskie Muzeum Erotyki. Muzeum powstało z inicjatywy archeologa Dariusza Kędziory – prywatnego kolekcjonera. Dzięki licznym podróżom po świecie zgromadził on unikatową kolekcję erotycznych dzieł  m.in. z Tybetu, Peru, Chin czy Afryki.

Dla każdego coś dobrego

Podstawę kolekcji stanowi ekspozycja, na którą składają się przedmioty tradycyjnie kojarzone z muzeum jak figurki, ceramika, rzeźby, obrazy. Oprócz nich możesz zobaczyć przedmioty codziennego użytku np. pierwszy polski automat do sprzedawania kondomów z 1934 r.
Wystawa aktów studentów ASP, Fotoeroticon – przegląd fotografii erotycznej to bardziej współczesne propozycje wystaw czasowych.
Oprócz stałej wystawy i wystaw czasowych muzeum organizuje wykłady specjalistów o historii makijażu, historii antykoncepcji i prostytucji w Polsce czy pokazy filmowe związane z historią erotyki.
W muzeum odbywają się także  warsztaty dla szkół – prowadzone są przez edukatorów seksualnych z Fundacji Edukacji Seksualnej Po Prostu.

Gdzie i kiedy

Muzeum mieści się przy ul. Grzybowskiej 3 w Warszawie. Czynne jest codziennie w godz. 11.00-22.00