Joga dla seksu

0
70
Rate this post
Chciałabyś wzbogacić swoje życie intymne? Marzysz o tym, żeby otworzyć się na potencjał własnej seksualności, ale mistyczna kamasutra i seks tantryczny to nie twoja specjalność? A może czujesz, że w łóżku chciałabyś być po prostu bardziej zrelaksowana i świadoma własnego ciała? Tym i wielu innym zadaniom nic nie sprosta lepiej niż praktykowanie jogi. Bez wychodzenia z domu, najlepiej we dwoje z partnerem.

 

Znaczne poprawienie jakości życia seksualnego, doskonałe samopoczucie, przypływ sił witalnych, złagodzenie bolesnych dolegliwości kobiecych, harmonia emocjonalna oraz pogłębiony kontakt z partnerem – to tylko niektóre korzyści, jakie przynosi regularne ćwiczenie asan, czyli pozycji jogi. Jeżeli będziesz konsekwentnie ją praktykować, uzyskasz zgrabną i seksowną sylwetkę, a twoje ciało stanie się na tyle giętkie, że będziesz mogła cieszyć się nawet najtrudniejszymi pozycjami seksualnymi. Praktyka asan jednoczy umysł, duszę i ciało, pozwala zrozumieć własne reakcje, a stąd już tylko krok do pełnego namiętności pożycia seksualnego.

Głębokie doznanie rozkoszy

Pozycje jogi angażują, w mniejszym lub większym stopniu, wszystkie części ciała. Ćwicząc, wzmacniasz między innymi mięśnie miednicy, które odgrywają kluczową rolę w stosunkach intymnych. Twój partner będzie miał dzięki temu lepsze erekcje, a ty silniejsze mięśnie waginy. Mocniejsze skurcze i rozkurcze mięśni  miednicy sprawią, że będziecie przeżywać znacznie bardziej intensywne orgazmy niż zwykle.

Joga usprawnia krążenie i znacząco zwiększa przepływ krwi przez naczynia włosowate, w  efekcie czego stajesz się wrażliwsza na bodźce zewnętrzne. Niektóre asany pobudzają krążenie krwi w intymnych częściach ciała, powodując, że ich stymulacja prowadzi do prawdziwej eksplozji rozkoszy.

Według filozofii Dalekiego Wschodu ogniskami naszej seksualności są energetyczne punkty ciała zwane czakrami. Swobodnie przepływająca przez czakry prana (w hinduizmie energia życiowa) sprawia, że budzi się w nas pożądanie, uwalniamy się od blokad i zahamowań przed śmielszymi doznaniami. Ponadto większość asan reguluje procesy wewnątrzwydzielnicze i stymuluje produkcję hormonów, które pozytywnie wpływają na poziom libido.

Uwolnić się od napięcia

Inny pozytywny efekt praktykowania jogi to lepsza kontrola nad własnym ciałem i lepsze poznanie jego słabych i silnych stron. Umiejętność uwolnienia się od napięcia mięśni wywołanego stresem umożliwia głęboką relaksację podczas stosunku, a tym samym prowadzi do bardziej intensywnych orgazmów.

Pełniejsze oddechy i rozciąganie potrafią zdziałać cuda przy pokonywaniu przeszkód utrudniających udane współżycie. Ćwicząc regularnie, pozbędziesz się napięcia mięśni, bólów głowy, zbyt wysokiego ciśnienia krwi, nadmiernej nerwowości czy uczucia apatii. Większy dopływ tlenu do komórek i lepsze krążenie krwi wywołane ćwiczeniami oddechowymi wzbogacą twoje odczucia zmysłowe podczas stosunku.

W harmonii z własnym ciałem

Podstawą zadowolenia z życia seksualnego jest akceptacja swojej cielesności oraz umiejętność odczytywania i komunikowania jej potrzeb. To, jak postrzegamy własne ciało, ma ogromny wpływ na nasze życie seksualne. Regularne praktykowanie jogi sprawia, że wyćwiczone ciało staje się bardziej atrakcyjne: sylwetka się wysmukla, skóra napina, a oczy nabierają blasku, co z kolei daje większą pewność siebie i otwartość w sytuacjach intymnych.

Wpływ jogi na świadomość funkcjonowania własnego ciała jest nieoceniony. Wyciszenie umysłu i skoncentrowanie się na oddechu pomaga w nawiązaniu kontaktu z własnym wnętrzem.

Praktykowanie jogi:

  • wycisza umysł,
  • pomaga uzyskać równowagę emocjonalną,
  • zwiększa siłę fizyczną,
  • dodaje sił witalnych,
  • sprawia, że twoje ciało staje się niezwykle elastyczne.

 

Giętkość i świadomość tego, co można zrobić z własnym ciałem, dodaje pewności siebie podczas miłosnych igraszek, nie mówiąc już o tym, że niektóre asany mogą być z powodzeniem wykorzystane jako pozycje seksualne. Joga uczy też, jak wydawać dźwięki, które odpowiadają naszym odczuciom, co jest bardzo pożądane podczas zbliżeń z partnerem.

Napełnij ciało energią

W hinduizmie prana to siła witalna utrzymująca nas przy życiu, energia wszechświata, przepełniająca wszystkie żywe istoty. W praktyce jogi pranę możemy kontrolować za pomocą pranayamy, czyli techniki świadomego i rytmicznego oddychania, która usuwa blokady powstrzymujące swobodny przepływ życiodajnej energii. Fizyczna aktywność, relaksacja, uwolnienie się od stresu, koncentracja podczas ćwiczeń powodują przypływ pozytywnej energii, tak ważnej dla seksualnej spontaniczności. Jeśli prana będzie mogła spokojnie przepływać przez twoje ciało, zapewni ci jasność umysłu, zdrowe ciało i wytrzymałość, a co za tym idzie, dłuższe i bardziej satysfakcjonujące zbliżenia.

Wzmocnione więzi partnerskie

Wspólne praktykowanie jogi nie tylko zbliża do siebie partnerów i wzbogaca ich życie w kreatywne zajęcie, któremu mogą oddawać się wspólnie nawet we własnym domu. Poprzez oddychanie i poruszanie się w tym samym rytmie nauczycie się też, jak zsynchronizować wasze ciała, by stać się jednością i osiągnąć harmonijne doznania. Otwierając się na partnera, zyskasz lepsze zrozumienie jego ciała, będziesz w stanie odczytywać jego potrzeby i komunikować się bez słów. W ten sposób nie tylko będziecie mieli możliwość zaspokojenia swoich pragnień, ale też wzbogacicie wymiar waszego związku.

 

Niektóre kobiety odczuwają w trakcie stosunku ból spowodowany nadmiernym napięciem mięśniowym. Joga pomaga zrelaksować, a jednocześnie wzmocnić mięśnie miednicy, dzięki czemu łagodzi ból, a rozluźnione ciało oznacza większe otwarcie się na łączność fizyczną i psychiczną z partnerem.

 

Joga uczy nas, by być bardziej obecnym w swojej seksualności, by podczas zbliżenia pozostawać w pełni świadomym i otwartym na wzajemny kontakt. Zwracaj uwagę na wasze doznania, na rytm oddechu i stan emocjonalny, na to, co myślisz podczas zbliżenia. Ciesz się z niezwykłości intymnego kontaktu z partnerem, uczyń ze sfery seksualnej duchową i cielesną ucztę.