Jezioro nie wysycha nigdy, czyli miłosne feng shui

0
69
Rate this post
Jak zaaranżować mieszkanie, aby wpuścić do niego jak najwięcej miłosnej i seksualnej energii? Wystarczy odnaleźć na swojej mapie jezioro i zadbać o jego „wieczną wilgotność”. Chcesz wiedzieć, co to znaczy?

Według zasad chińskiej sztuki aranżowania przestrzeni – feng shui – nasze życie odzwierciedla dziewięć energii. Są to:

 • woda
 • ziemia
 • grom
 • wiatr
 • środek
 • niebo
 • jezioro
 • góra
 • ogień

Każda z tych energii odpowiada za inny aspekt naszego życia: za romans, za rodzinność, za jasność, spełnienie czy zmysłowość. Każda znajduje się w innym rejonie twojego mieszkania. Układ poszczególnych pól znajdziesz na diagramie zwanym siatką bagua.

Nałóż siatkę bagua na całe mieszkanie, na samą sypialnię, lub na swoje łóżko. Ułóż ją tak, żeby wejście główne znajdowało się na dole. Jeśli stoisz w drzwiach wejściowych „jezioro” powinno wypaść po prawej stronie. Rejon jeziora jest ważny, bo dotyczy zmysłowości, seksu, erotyki i intymności. Aby w twoim życiu seksualnym zaczęło się układaćzadbaj o sferę domu lub sypialni, w którym leży „jezioro”. Posprzątaj w nim, wyrzuć niepotrzebne przedmioty, pozbądź się pamiątek z poprzednich związków.

Jezioro lubi purpurę

Zachodzące słońce, krew, ogień, nasycone barwą, dojrzałe owoce. To purpura. Prawda, że kojarzy się z gorącą zmysłowością? Ten kolor dodaje energii i pobudza. Ożywia seksualną aktywność. Nasyć nią więc rejon „jeziora” w pomieszczeniu lub mieszkaniu. Jak pisze autorka książki „Feng shui dla zakochanych” – Sarah Bartlett, czerwony i barwy pokrewne „dodają odrobiny dramatyzmu i niecierpliwości romantycznym związkom. Wykorzystuj jednak ten kolor z umiarem. Jeżeli przedawkujesz, możesz obudzić uczucia w większym stopniu niszczycielskie niż dynamizujące”.

Gdzie „jezioro” leży w twoim domu?

 • W przedpokoju Kup czerwony stolik i ustaw na nim purpurowy telefon. Rozmowy hot-line gwarantowane.
 • W kuchni Kup czerwone sztućce. Ale ścian na czerwono nie maluj, bo taka duża dawka purpury może wyzwolić bardziej agresję niż namiętność. A tu są przecież szuflady z nożami… W przyrodzie mocna czerwień oznacza czasem niebezpieczeństwo: jadowite zwierzę, trującą roślinę. Lepiej nie przesadzać z ilością tej barwy.
 • W sypialni Idealnie. Rozbudzaj pasję, wprowadzając purpurowe materiały: pościel, baldachim, zasłonki, bieliznę.

Woda, dzwonki, lustro

Zmysłowość można podkręcić, używając pewnych akcesoriów, wspomagaczy. Zmysłowość to coś więcej niż tylko seksualność. To harmonia pomiędzy partnerami. Aby przywrócić zaburzoną harmonię związku możesz użyć luster, wody, światła i dzwonków. Jak?

Woda doda do waszej relacji dynamiki. Ale uwaga, dobrze działa tylko woda w ruchu. Kup więc małą fontannę domową i ustaw ją np. na balkonie. Zainwestuj w łóżko wodne. W całym domu, nie tylko w sferze „jeziora”, zapewnij odrobinę wody. Na przykład powieś w kuchni obraz z wodospadem.

Lustra i światło zaktywizują waszą seksualność. Zapalaj świece w mieszkaniu. Zamocuj w sypialni, obok łóżka lustro. Ale uwaga: dopilnuj, żeby nie spać naprzeciwko lustra. Tak je zawieś, żeby odbijać się w nim podczas miłosnych zmagań, ale nie podczas snu. Aby energia płynęła swobodnie lustro musi być zawsze czyste i nie popękane, najlepiej zaokrąglone.

Zawieszone w domu dzwonki rurowe „zwiększają zdolność reagowania oraz gotowość do współdziałania z innymi”. Jak nic – przyda wam się w seksie. Zawieszenie dzwonków w miejscu, gdzie przepływa powietrze i wyzwala ich dźwięk poprawi harmonię między partnerami.

Tekst na podstawie książki: „Feng shui dla zakochanych”, Sarah Bartlett