Czy to już seks?

0
77
Rate this post
Spotykacie się już jakiś czas i kilka razy doszło miedzy wami do gorących sytuacji. W zasadzie możecie powiedzieć, że widzieliście się nago i dotykaliście w różne miejsca. Często z bardzo przyjemnym skutkiem. Czy w takim razie można powiedzieć, że uprawialiście seks?

Co to jest stosunek seksualny?

O stosunku mówimy w sytuacji, kiedy doszło do bezpośredniego kontaktu narządów płciowych. Czyli bardziej obrazowo rzecz ujmując, kiedy penis znalazł się w pochwie. Ale nie tylko. Coraz większą popularność zdobywają stosunki oralne i analne.

Stosunek klasyczny – to z jego uprawianiem tak zwlekacie, ponieważ w znaczeniu kulturowym wiążę się z utratą dziewictwa. Polega na wprowadzeniu penisa do pochwy, co przy odrobinie szczęścia oraz po upływie pewnej ilości czasu przynajmniej dla jednego z partnerów kończy się orgazmem. Ten rodzaj stosunku cechuje duża liczba pozycji, w których można go uprawiać. W zasadzie partnerów ograniczają tylko możliwości fizyczne.

Stosunek oralny – polega na pieszczeniu językiem narządów płciowych partnera. Nie wiąże się z naderwaniem błony dziewiczej ani nie dochodzi w jego trakcie do penetracji – mimo wszystko jest zaliczany do stosunków seksualnych. Ze względu na doznania i brak zagrożenia ciążą jest bardzo popularny wśród par, które jeszcze nie rozpoczęły klasycznego życia seksualnego lub wśród tych, które się nie zabezpieczają, a nie chcą mieć dzieci.

Stosunek analny – znany już w starożytnym Rzymie i Grecji, w czasach współczesnych przypisywany homoseksualistom. Odbywa się poprzez wprowadzenie członka do odbytu. Mimo zahamowań natury higienicznej grono jego fanów stale się powiększa. Podczas jego uprawiania nie można zajść w ciążę, można natomiast zarazić się wszystkimi chorobami przenoszonymi drogą płciową.

Inne czynności seksualne

Pary, które nie zdecydowały się żaden z powyższych rodzajów stosunków, wcale nie są skazane na nudę i brak orgazmów. Wręcz przeciwnie – do osiągnięcia satysfakcji wcale nie jest wam potrzebny seks.

Petting – czyli stymulowanie narządów płciowych poprzez dotyk, pocieranie, szczypanie, głaskanie itd. Nie dochodzi podczas niego do penetracji.

Masaż erotyczny – polegający na poprawieniu krążenia w okolicach narządów płciowych lub w strefach erogennych. Strefy erogenne u każdego mogą znajdować się w różnych miejscach – najczęściej na szyi, plecach, przedramionach, piersiach, stopach.

Ręczna symulacja członka – przyjemność głównie dla mężczyzn. Kobieta za pomocą ruchów dłoni pobudza penisa, doprowadzając partnera do orgazmu.

Masturbacja – pobudzanie narządów płciowych w celu osiągnięcia orgazmu. Dla urozmaicenia można ją wykonywać na oczach partnera lub razem z nim.

Seks przez telefon – czasami zamiast „to” robić, można po prostu o tym opowiedzieć, przy się onanizując.

Stymulacja piersi i sutków – szacuje się, że około 5% kobiet osiąga orgazm podczas pieszczenia piersi. Można je całować, przygryzać, ściskać… – zgodnie z upodobaniami.

Podsumowanie

Jeżeli wydaje wam się, że decydując się na bezpieczny seks oralny, uniknęliście uprawiania seksu, to jesteście w błędzie. Odbyliście stosunek, ale bez penetracji. Ze względu na charakter seksu analnego chyba nikt nie miał wątpliwości, do jakiej grupy go zaliczyć.

Cała reszta czynności seksualnych, te wymienione w tekście i te, które dobrze znacie z autopsji – ukierunkowana jest głównie na wzajemne dawanie sobie przyjemności seksualnej i doprowadzanie do orgazmów. Uważa się jednak, że są one „lżejsze” od stosunków, co wcale nie umniejsza ich roli. A zatem – alternatyw dla „pierwszego razu” jest całkiem sporo.

Na koniec dodamy, że pieszczoty serwowane sobie lub partnerowi pozwalają lepiej poznać wasze ciała, dowiedzieć się, co naprawdę sprawia wam przyjemność, odkryć temperamenty i oczekiwania. Zbliżacie się do siebie. To całkiem niezły początek.