Całować – ale jak?

0
104
Rate this post
Czasami od tego jak się całujesz zależy, czy kobieta będzie chciała iść na całość, czy „przypomni” sobie, że zostawiła na gazie czajnik i ucieknie. Dlatego pierwszy pocałunek jest taki ważny. Jak się całować, aby kobieta chciała więcej i więcej (i więcej)?

Dlaczego pierwszy pocałunek jest taki ważny?

  • Bo kobiety często uważają, że to jak mężczyzna się całuje jest odzwierciedleniem tego, jaki będzie w łóżku.
  • Bo delikanty i czuły pierwszy pocałunek sugeruje, że mężczyzna jest ciepły, empatyczny i odpowiedzialny. A wiele kobiet takich cech u mężczyzny szuka.
  • Bo w czasie pierwszego pocałunku nos analizuje (oczywiście nieświadomie) zapach drugiej osoby sprawdzając, czy jej woń pasuje do seksualnego wzorca danej osoby.

Niech pierwsze pocałunki będą raczej delikatne, próbujące. Niech będzie to początkowo spotkanie warg, które po prostu dotykają drugich. Niech usta leciutko wsuwają się pomiędzy wargi kochanka – delikatnie, czule, wyczekująco. Niech lekko skubią jej usta, delikatnie je ssąc i smakując – i czekają na reakcję. Kiedy całowane usta staną się wilgotne i zaczną się zapraszająco otwierać, wtedy można lekko przesunąć po nich językiem.

Co z tą głową?

Na początku pocałunek zwykle wypada niezręcznie, bo ludzie stukają się nosami, przekręcają głowy w tę samą stronę itp. Można tego uniknąć, przechylając głowę w prawo. Naukowcy z Niemiec, USA i Turcji zbadali tę kwestię i odkryli, że większość ludzi odruchowo tak właśnie robi. Zrób to więc i ty, a wasze głowy bezbłędnie „zgrają” swoje pozycje. Zwyczajowo jest przyjęte, że to mężczyzna nachyla się ku kobiecie, by ją pocałować. Jednak specjaliści od uwodzenia radzą mężczyznom: pochyl się ku kobiecie tak, by twoja głowa pokonała 80 – 90 proc. dzielącej was odległości. Pozostałą odległość powinna pokonać kobieta, wysuwając twarz naprzeciwko pocałunkom i – najczęściej – zamykając oczy. Takie zachowanie z jej strony oznacza akceptację zbliżającego się pocałunku, oczekiwanie nań i całkowitą otwartość. Jeśli nie poda twarzy mężczyźnie lub wręcz cofnie głowę – lepiej z pocałunkiem jeszcze się wstrzymać. Właściwe ustawienie głowy zapewni ci też możliwość zaczerpnięcia oddechu. Podczas namiętnego pocałunku wasze usta mogą się wpić w siebie nawzajem na długo – rekordziści podobno całowali się bez chwili przerwy przez ponad godzinę. W takiej sytuacji jedyne, co nam pozostaje, to oddychać przez nos. Dlatego w czasie całuśnego seansu trzeba tak ustawiać głowę, by nos partnerki nie naciskał na twój, odcinając dopływ powietrza. A nawet, jeśli na początku się to nam przydarzy, wystarczy wziąć głowę kobiety czule między dłonie i ją odpowiednio ustawić. Wtedy już nic nie stoi na przeszkodzie, by całować długo.

Usta miękkie i kuszące

Pocałunek najlepiej się udaje wtedy, kiedy twoje usta są rozluźnione. A jeszcze lepiej, gdy się lekko rozchylają. Spięte, ściągnięte wargi nie sprawiają dobrego wrażenia. Pod względem wilgotności doskonale sprawdza się droga środka: wargi nie mogą być całkiem suche, ale nie powinny być też zbyt wilgotne, bo to robi nie najlepsze wrażenie, kobiety nie lubią być obślinione. W chwilach miłosnych, erotycznych uniesień soczyste pocałunki są w porządku, w takiej sytuacji kochanków wręcz podnieca spijanie śliny z ust drugiej osoby – ale na etapie uwodzenia, zwłaszcza w pierwszym okresie nie jest mile widziane „topienie” partnerki w wilgoci. Co innego daje frajdę w chwilach namiętności, a co innego, gdy chcemy okazać komuś uczucie, powiedzieć „mam na ciebie apetyt”.

Naukowo: synchronizacja

Kiedy się całujesz otwórz się i całkowicie skup na kobiecie. Tylko wtedy całowanie będzie prawdziwym zespoleniem i tańcem dwojga ust, a kobieta całkowicie się przy tobie rozluźni. Działa tu zjawisko, zwane przez psychologów synchronicznością interakcyjną. Polega ona na tym, że kiedy ktoś zachowuje się tak, jak my, idzie w tym samym tempie, ma taką samą postawę i gesty – zaczynamy się czuć w jego towarzystwie dobrze. Czujemy, że do siebie pasujemy. Całowanie się jest „przedostatnim” sprawdzianem owego dopasowania – tuż przed pójściem dalej, wprost do łóżka. Dlatego spróbuj wczuwać się w to, co robi kobieta i dostosuj się. Kiedy wychodzi ci naprzeciw z wargami i językiem, odpowiedz jej tym samym. Kiedy pragnie, by jej język spotkał twój – podążaj za jej pragnieniem. Kiedy koniuszek jej języka pieści twój, zataczając wokół niego kółka – tańcz w tym samym rytmie.

Różne całusy

Pocałunek to nie tylko wpicie się ustami w usta, można całować na tysiące sposobów.

  • Jednym z ulubionych przez kochanków rodzajów pocałunków jest lekkie przejechanie koniuszkiem języka po górnej lub dolnej wardze kochanka. Podniecająco działa też leciutkie polizanie czubkiem języka kącika ust. Można przesuwać język powoli wzdłuż całych ust.
  • Innym fajnym rodzajem całusa jest delikatnie wessanie wargi kochanka między nasze i delikatne ssanie jej lub pieszczenie końcem języka jej wrażliwej, wewnętrznej części.
  • Wargami można też delikatnie „kąsać” usta ukochanej osoby, miejsce koło miejsca, pokrywając takimi pocałunkami całe usta.
  • Głęboką i dokładną penetrację wnętrza czyichś ust – jak wylizywanie słoiczka po czymś smacznym – pozostawmy na naprawdę intymne sytuacje i wyłącznie z osobą, której to sprawia przyjemność.