7 pomysłów, gdzie znaleźć fajnego faceta

0
101
Rate this post
Chcesz znaleźć fajnego faceta, a wśród znajomych nie widzisz nikogo odpowiedniego? Straciłaś nadzieję i zaczynasz w czarnych barwach widzieć przyszłość? Nie załamuj rąk i sprawdź gdzie możesz poznać fajnych facetów.

Według badań GUS w Polsce na 100 mężczyzn przypada  106,5 kobiet. W dużych miastach wskaźnik feminizacji , czyli liczba kobiet na 100 mężczyzn wynosi nawet 118. Kobietom nie jest łatwo znaleźć partnera. Statystyki są alarmujące: z  roku na rok przybywa samotnych kobiet.  Około 85 proc. singielek  stara się zmienić sytuację. Jednak znalezienie partnera udaje się zaledwie połowie z nich.

Przeciwieństwa się nie przyciągają

Kto się czubi, ten się lubi brzmi dobrze tylko w przysłowiu. Według badań holenderskich psychologów Pieternela Dijkstra i Dicka P.H. Bareldsa opublikowanych w książce „Personal relationship”, poszukujemy partnerów podobnych do nas, ale  nie wiernych kopii. Raczej takich, którzy będą naszym uzupełnieniem.  Ludzi musi coś łączyć.  Pasje czy choćby miejsca, w których przebywają. Wg GUS, co 6. osoba partnera poznaje w pracy lub w szkole. Te związki są też zazwyczaj najtrwalsze. Dlatego też należy założyć, że z przypadkowo poznaną osobą np. w barze rzadko kiedy połączą nas wspólne pasje i długotrwałe relacje.

Kto szuka ten znajdzie

  • Kurs w jednym kierunku

Zapisz się na studia podyplomowe, kurs albo  szkolenie. W trakcie nauki możesz poznać kogoś, kto stawia na samodoskonalenie się, kto inwestuje w siebie, a do tego jest dobrze zorganizowany. Ponieważ  znaleźliście się w jednej grupie, połączą was zainteresowania, a to podstawa trwałych związków.

  • W jednym rytmie

Pomyśl o kursie tańca. Zapisz się sama – bez znajomych i koleżanek. Szkoła przydzieli ci partnera. Jest szansa, że porozmawiasz  z nim nie tylko o walcu. Taki mężczyzna ma wiele zalet – jest odważny, bo samotnie zapisał się na kurs, dba o ciało, będzie miał poczucie rytmu, a salsę skojarzy z czymś więcej niż tylko z meksykańskim sosem.  Dzięki nauce tańca bez trudu odczyta sygnały jakie wysyła mu twoje ciało. A podobno: jak w tańcu, tak i w łóżku!

  • W zdrowym ciele niezły  facet

Zapisz się do dobrego klubu fitness. Mężczyźni, których tam spotkasz, mają same zalety:  zadbani, zdyscyplinowani, zaradni finansowo, a do tego dobrze gospodarują czasem. Regularne ćwiczenia przyniosą wiele korzyści – smukła, wysportowana sylwetka to coś czemu nie oprze się żaden facet.

  • Podróż za jeden uśmiech

Lubisz podróże? Pociągiem, samolotem, autobusem? Może w podróży poznasz  jakiegoś mężczyznę. Taki facet  będzie otwarty, ciekawy świata i ludzi. Nie będziesz się z nim nudzić.  Bądź pewna, że nie jest mrukiem, który najbardziej lubi zaszyć się w ciemnym kącie. Może razem odkryjecie nieznane lądy?

  • Pies najlepszym przyjacielem kobiety

Jeśli masz psa, z pewnością kilka razy dziennie wyprowadzasz go na spacer. Wybierz się do parku i rozejrzyj  dookoła. Mężczyzn z pupilami jest więcej niż drzew. Są fajni, bo jak ty lubią zwierzęta, są odpowiedzialni i opiekuńczy.  Poza tym spacer to samo zdrowie, a dodatkowo jak pokazują badania:  posiadanie psa wydłuża życie.

  • Wolontariat

Zostań wolontariuszką – zdecyduj jaką pomoc chcesz nieść i ile czasu i energii możesz na to poświęcać. Przekonasz się, że w ten sposób poznasz wielu ciekawych mężczyzn. Poza tym dobrze jest być z kimś, kto dba nie tylko o siebie, a do tego  jest odpowiedzialny społecznie. Sama też poczujesz się lepiej, robiąc coś dobrego dla innych.

  • Przez żołądek do serca

Zapisz się na kurs  gotowania lub kurs robienia sushi. Mężczyzna, który gotuje musi mieć dużą wyobraźnię i wrażliwość oraz chęć do eksperymentowania. Nie boi się też stereotypów – nie da sobie wmówić, że facet w kuchni jest niemęski.  Może razem coś ugotujecie?

Jeśli chcesz znaleźć fajnego mężczyznę, z którym połączy cię nie tylko seks, wyjdź z ukrycia ze swoimi zainteresowaniami. Zastanów się co lubisz, jaki masz temperament i pasje. Jeśli lubisz ruch i aktywność – szukaj aktywnych sportowo  mężczyzn. Jeśli lubisz intelektualistów – idź do klubokawiarni, a nie na mecz piłki nożnej.  Powodzenia!