6 powodów, dla których kobiety decydują się na bycie kochankami

0
107
Rate this post
Lęk przed bliskością, potrzeba seksu, niskie poczucie własnej wartości – dlaczego kobieta decyduje się na zostanie kochanką?

Związek, w którym kobieta, wiąże się z żonatym mężczyzną jest skomplikowaną relacją. Z jednej strony kilka godzin w tygodniu razem sprawia, że  każde spotkanie ma urok pierwszych randek, a kochankowie starają się pokazać siebie od jak najlepszej strony. Nie ma męczącej codzienności – brudnych porozrzucanych skarpetek czy gotowania. Są za to kwiaty, kolacje przy świecach i seks. Z drugiej strony jest to relacja skoncentrowana na konspiracji, wymyślaniu wymówek i poczuciu winy.

Motywacje

Dlaczego kobiety decydują się na bycie tą drugą? Każda ma swoje powody, ale tak to się zaczyna:

  • kobieta nudzi się w stałym związku – są kobiety, którym relacja z żonatym mężczyzną  jest potrzebna np. do oderwania się od rutyny związku, w którym funkcjonują. Nie chcą kończyć swojej relacji, np. ze względu na dzieci czy z powodów finansowych.
  • kobieta zakochała się – bywa, że kobieta angażuje się w związek z zajętym mężczyzną, bo zakochała się i liczy na to, że wkrótce mężczyzna odejdzie od żony, na którą narzeka i nie jest przy niej szczęśliwy.  Czasem  mężczyzna szukający kochanki, dość długo ukrywa fakt bycia żonatym. Kiedy kobieta dowiaduje się o tym, często jest już zakochana i trudno jest jej wtedy postawić wszystko na jedna kartę: ja albo żona.
  • kobieta unika bliższych związków – kobieta wiąże się z żonatym mężczyzną, ponieważ obawia się bliskości. Nie potrafi tworzyć trwałych relacji z pełną odpowiedzialnością, a w takim związku z żonatym mężczyzną czuje się bezpiecznie.
  • kobieta ma ochotę na seks – zdarza się, że  kobieta w danym momencie swojego życia nie jest zainteresowana poważną znajomością, a jednocześnie nie chce rezygnować z życia seksualnego. Ma za sobą nieudaną relację, czy małżeństwo, wychowuje dziecko i nie chce budować trwałego związku, bo aktualnie nie jest na to gotowa.
  • kobieta szuka księcia z bajki – często dla kobiety żonaty mężczyzna jest wyśnionym księciem z bajki. Aby go zdobyć musi o niego walczyć z żoną. Takie kłopoty są dla niej jedynie potwierdzeniem wyjątkowości wielkiego uczucia. Im więcej energii i wyrzeczeń wkłada w relację, tym związek jest dla niej cenniejszy.
  • kobieta ma niskie poczucie własnej wartości – równie często kobieta od początku wie, w jaki związek wchodzi. Ma nadzieję, że odbije męża żonie. W ten sposób we własnych oczach zyskuje poczucie, że jest „lepsza” – w tym wypadku od żony.

Kochanka – co dalej?

Decyzja „co dalej?” zależy w dużej mierze od motywacji, dla której kobieta zdecydowała się wejść w rolę „tej drugiej”. W takiej sytuacji nie ma więc ani optymalnych rozwiązań, ani porad, które byłyby dobre dla każdej kobiety. Warto jednak uświadomić sobie, że jeśli kobietę uwiera rola kochanki i od dłuższego czasu chce zmienić charakter swojego związku np. przekształcić go w stałą, oficjalną i bliską relację, to musi coś zmienić w swoim zachowaniu. Na przykład określić granice, szczerze powiedzieć na co nie jest się w stanie dłużej godzić i co chce zmienić albo podjąć decyzję o odejściu. Trudno bowiem oczekiwać, że kontynuowanie działania, które do tej pory nie przynosiło rezultatów nagle z niewiadomych przyczyn da pożądany efekt.