Po co nam zabawki erotyczne?

0
77
Rate this post
Czy zabawki erotyczne są dobrym rozwiązaniem dla par z krótkim stażem? Czy dzięki wibratorowi można nauczyć się orgazmu? Sprawdź jakie korzyści może przynieść używanie zabawek erotycznych.

Zabawki erotyczne to jeden z najstarszych sposobów urozmaicania życia seksualnego. Wymyślono je około 2500 lat temu. Starożytni Egipcjanie korzystali ze sztucznych członków, Rzymianie używali świec w kształcie penisa, a Chińczycy wymyślili pierwszą nasadkę – jedwabną przepaskę – uciskającą i stymulującą trzon członka. Entuzjastami gadżetów erotycznych byli też Japończycy. W innych kulturach używano pierścieni z piór zakładanych poniżej żołędzi (Malaje), zszytych powiek kozy (Patagonia) lub włosów. Współczesnymi odpowiednikami tego typu przedmiotów są np. prezerwatywy z wypustkami, silikonowe pierścienie czy sztuczne penisy.

Pierwsza pomoc

Funkcja gadżetów erotycznych nie sprowadza się tylko do urozmaicenia życia seksualnego. Nierzadko seksuolodzy zalecają stosowanie gadżetów erotycznych jako pomoc w przezwyciężeniu wielu problemów. Akcesoria dla kobiet często są tak zaprojektowane, by pobudzać i wzmacniać mięśnie pochwy. Zaś przedmioty przeznaczone dla panów mogą z kolei pomóc w wydłużeniu stosunku, utrzymaniu erekcji czy wpłynąć na zmianę jakości doznań seksualnych.

Urozmaicenie

Dla pary z długim stażem już sama rozmowa o zabawkach erotycznych może być nowym przełamującym rutynę elementem. Zabawki erotyczne mogą urozmaicić monotonię stosunków seksualnych i na nowo rozbudzić pożądanie. Są też pary, które mają ochotę kupić jakąś zabawkę erotyczną, ale wstydzą się iść do seks-shopu. Wtedy warto skorzystać ze sprzedaży on-line.

Pary, które są razem stosunkowo krótko, raczej rzadko sięgają po zabawki erotyczne. Jeśli już się decydują, zazwyczaj jedna ze stron ma już doświadczenia z gadżetami z seks-shopu i to ona wprowadza je do nowego związku. Pamiętajmy, że zastosowanie gadżetów po raz pierwszy może sprawić, że poczujemy się dziwnie. W takich sytuacjach poczucie humoru pozwoli oswoić się z „obcym”.

Poznać siebie

Często kobiety, które mają już za sobą pierwszy raz, ale nie mają jeszcze zbyt wielkiego doświadczenia, mogą mieć obawy związane w wprowadzaniem członka do pochwy: Czy każdej wielkości członek się tam zmieści? Jaka będzie moja reakcja? Co powinnam wtedy zrobić? Doświadczenie i wiedza o swoim ciele, pozwala przewidzieć własne reakcje. Jeśli wcześniej przy pomocy np. wibratora, kobieta sprawdzi, jakie to uczucie, może jej być łatwiej w kontakcie z partnerem.

Kobiety w porównaniu z mężczyznami mają znacznie więcej trudności z osiągnięciem orgazmu. Zabawki erotyczne w takim przypadku mogą pomóc w przełamywaniu oporów wynikających np. z nieznajomości własnego ciała. Dzięki nim kobieta możne poznać swoje miejsca erogenne, a także odkryć własny sposób stymulacji potrzebny do osiągnięcia orgazmu. Wiele kobiet wstydzi się mówić partnerowi o swoich potrzebach, inne zaś nie potrafią powiedzieć jakie pieszczoty sprawiają im największą przyjemność, bo same tego nie wiedzą. Zdarza się, że wstydzą się swoich zachowań w momencie szczytowania, stąd duża samokontrola. Konsekwencją tego często jest niemożność osiągnięcia orgazmu. Tymczasem zabawki mogą pomóc poszerzyć wiedzę na temat własnego ciała i potrzeb seksualnych.

Z własnej woli

Pamiętaj, że tylko wtedy używanie gadżetów sprawi ci przyjemność, kiedy będziesz czuła zaciekawienie i ochotę, a nie presję partnera. Wprawdzie zabawki erotyczne nie zastąpią żywego człowieka, ale mogą poprawić życie seksualne. Ich główną funkcją obok urozmaicenia życia seksualnego jest pomoc w poznawaniu własnego ciała oraz bezpieczne zaspokajanie pragnień i fantazji.