Pierwszy kochanek – jak go wybrać

0
86
Rate this post
Pierwszy stosunek seksualny to wyjątkowe wydarzenie w życiu każdej kobiety. Pozostaje w pamięci na zawsze i może mieć wpływ na dalsze życie intymne. Dlatego tak ogromne znaczenie ma osoba, z którą wkroczymy do świata dorosłości.

Inicjacja seksualna w dużym stopniu przekłada się na późniejsze życie erotyczne kobiety. Seks powinien dawać jej zadowolenie i radość. Aby tak się stało, warto zadbać, aby ten pierwszy raz był wyjątkowy. Ma na to wpływ nie tylko dojrzałość fizyczna i psychiczna, odpowiednie miejsce i sceneria, ale również partner, z jakim przeżyje się to wydarzenie. Przygodny seks na imprezie pod wpływem alkoholu czy narkotyków i na dodatek z przypadkowym partnerem może stać się nawet przyczyną niechęci do erotycznych kontaktów w przyszłości.

Pierwszy stosunek nie powinien wynikać z przymusu otoczenia bądź partnera, a z potrzeby serca. Jeśli dwie osoby darzą się uczuciem i wzajemnym szacunkiem, to przeżycie swojego pierwszego razu będzie dla nich przypieczętowaniem miłości. Młodość ma to do siebie, że obiekt westchnień często się jeszcze zmienia. Dlatego warto poczekać ze współżyciem, aby potem nie żałować, że przeszło się w świat dorosłych z niewłaściwą osobą i na dodatek zbyt wcześnie, w wieku 14 czy 15 lat.

Zaufanie

Partner, którego młoda kobieta sobie wybierze, powinien być osobą, której może zaufać i przy której czuje się bezpiecznie. Relacji opartych o wzajemne zrozumienie i szacunek nie buduje się w kilka dni czy w kilka tygodni. To proces, który trwa znacznie dłużej. Wzajemna sympatia, długie rozmowy, wspólne spędzanie czasu, okazywanie czułości – to wszystko wpływa na zawiązanie się trwałych, pozytywnych uczuć wobec drugiej osoby oraz wzrost zaufania.

Ważne jest również oswojenie się z cielesnością partnera. Stopniowe poznawanie swojego ciała oraz ciała drugiej osoby pomoże poznać wzajemne reakcje i przełamać barierę nieśmiałości i wstydu. To daje też znacznie większą gwarancję, że partner, z jakim młoda kobieta będzie się pierwszy raz kochać, będzie delikatny, wyrozumiały, będzie dbał o to, aby nie tylko nie sprawić jej bólu, ale dać rozkosz, choć nie zawsze jest to możliwe za pierwszym razem i nie należy się tym zrażać.

Wzajemna miłość

Idealnie by było, gdyby ten pierwszy raz przeżyło się z osobą, z którą łączy wzajemna miłość, która przetrwa lata. Jednak tak już bywa, że ludzie na różnych etapach swojego życia – rozstają się. Zatem prawdopodobieństwo, że pierwszy kochanek nie zostanie tym jedynym, do końca życia, jest spore. Ale na pewno zostanie na długo w pamięci i stanie się w dużej mierze wzorem partnera, jakiego szuka się w potem w przyszłości.

Uczciwe zamiary

Warto poznać motywy, dla jakich partner chce być dla kobiety tym pierwszym. Mężczyźni mogą chcieć być pierwszym partnerem, bo kochają partnerkę, ale też dlatego, aby wzmocnić swoje ego, dowartościować się, przekonać samego siebie o własnej męskości. Dlatego mężczyznę powinno się dobrze poznać, by być pewną, że jego zachowanie nieprzyjemnie nas nie zaskoczy. Przede wszystkim trzeba mieć pewność, że nie potraktuje on partnerki instrumentalnie, zaspokajając siebie i nie dbając o jej odczucia. Inicjacja seksualna może się dla kobiety wiązać z bólem wynikającym z przerwania błony dziewiczej. Niekiedy może pojawić się nawet krwawienie. Niedelikatność partnera nie tylko nasili ten ból – dużo większe cierpienie sprawi potem szybkie zniknięcie mężczyzny z życia kobiety, wkrótce po tym, jak ją zdobył.

Odpowiedzialność

Niezwykle istotną kwestią jest również odpowiedzialność partnera. Rozpoczynając współżycie musicie wiedzieć, że jeśli nie będziecie stosować antykoncepcji, może dojść do zapłodnienia i niechcianej ciąży. Rozsądny mężczyzna, jeśli sam nie zadba o tę kwestię, to co najmniej o nią zapyta i porozmawia o zabezpieczeniu. Nie ufaj mężczyźnie, który bagatelizuje znaczenie antykoncepcji, bo to świadczy o jego niedojrzałości i niepoważnym podejściu do ciebie. W przypadku, gdybyś zaszła w ciążę, może zachować się równie nieodpowiedzialnie.

Szacunek

Nie warto swojego pierwszego razu przeżyć z kimś, kto nie darzy nas szacunkiem. Z pewnością w twojej głowie powinna się zapalić czerwona lampka, jeśli partner naciska, aby już, jak najszybciej rozpocząć życie seksualne. Nachalność i arogancja to nie wszystko, co może spotkać kobietę przed inicjacją. Zdarza się, że młodzi mężczyźni pragną posiąść partnerkę i zachowują się bardzo egoistycznie, posuwając się nawet do szantażu. Nie ulegajmy takiej presji, bo stracimy najpewniej nie tylko dziewictwo, nie tylko chłopaka i jego szacunek, ale i nierzadko szacunek do własnej osoby. Decyzja o rozpoczęciu współżycia powinna być uzgodniona przez obie strony i żadna z nich nie powinna czuć na sobie presji.