Auć! Czyli penis w tarapatach

0
82
Rate this post
Czasami w czasie seksu zdarzają się kontuzje. Organem szczególnie narażonym na uszkodzenia jest penis. Co robić, kiedy uszkodzisz członka i jak zapobiegać urazom?

Jak znakomita większość mężczyzn jesteś zapewne bardzo wrażliwy na punkcie tej części ciała. Skręca cię z bólu na samą myśl, że twojemu penisowi mogłoby przydarzyć się coś złego. Niestety, każdemu w czasie seksu może zdarzyć się mały wypadek. Tylko spokojnie! Owszem, niektóre uszkodzenia penisa mogą być groźne. Na szczęście poważniejsze urazy zdarzają się bardzo rzadko.

Otarcie

Niegroźną, choć uciążliwą dolegliwością jest otarcie penisa. Zdarza się wtedy, kiedy w czasie stosunku pochwa twojej partnerki jest zbyt sucha i członek trze o jej ścianki bez żadnego „poślizgu”. Otarcie skóry może być też wynikiem ostrego lub trwającego bardzo długo seksu. Objawy? Zaczerwienienie penisa i okolic, ból i podrażnione śluzówki. Co masz zrobić? Wypocząć. Po prostu potrzebujesz kilku dni powściągliwości. Jeśli będziesz uprawiać seks, spowodujesz większe podrażnienie, co może doprowadzić do powstania poważnego stanu zapalnego. Aby penis szybciej się zregenerował zrezygnuj także z masturbacji.

Co robić, by zapobiec otarciom w przyszłości?

 • Wydłuż grę wstępną. Może otarcia ci się zdarzają, bo pieszczoty przed stosunkiem trwają zbyt krótko i twoja partnerka nie jest wystarczająco wilgotna? Warto zadbać, aby kobieta była bardzo podniecona zanim dojdzie do penetracji.
 • Stosuj lubrykant. Pomocniczo możesz używać specjalnego żelu nawilżającego. Sprawi on, że członek będzie narażony na mniejsze tarcie.

Naderwanie wędzidełka

Jesteś w łóżku ze śliczną blondynką. Nagle czujesz ból, a twój penis zaczyna krwawić… Spokojnie, to nie musi być nic poważnego. Najprawdopodobniej naderwałeś sobie wędzidełko, czyli cienki fałd skóry znajdujący się na dolnej stronie żołędzi i łączący napletek z penisem. Jest on bardzo delikatny i silnie ukrwiony (dlatego naderwanie wygląda groźnie choć takie nie jest).

Uraz ten często przytrafia się:

 • Bardzo młodym mężczyznom (ich penis jest silnie ukrwiony),
 • Niedoświadczonym kochankom, którzy niedawno rozpoczęli współżycie,
 • Przy nieodpowiedniej technice ruchów frykcyjnych.
 • Przy bardzo ostrym seksie.

Co robić? Spokojnie przeczekać aż zranienie się zagoi. Aby przyspieszyć gojenie nie uprawiaj w tym czasie seksu, nie bierz długich kąpieli, unikaj sauny. Za tydzień, dwa będzie po krzyku. Gdyby się okazało, że krwawienie nie przechodzi a ból jest silny idź do lekarza. Może potrzebny będzie szew. Przy skrajnych uszkodzeniach potrzebny jest zabieg plastyki wędzidełka albo obrzezanie.

Wzwód, który nie chce przejść

Czasem myślisz sobie, że fajnie byłoby mieć nieustający wzwód – mógłbyś kochać się godzinami a kobiety opowiadałyby sobie historie o twoim legendarnym kunszcie kochanka… Cóż, dość szybko to przestałoby być zabawne. Długa i niechciana erekcja może zdarzyć się podczas kuracji niektórymi lekami (np. przeciwko nadciśnieniu), używaniu źle dobranych leków na potencję lub jeśli zbyt długo uprawiałeś seks, odwlekając orgazm w nieskończoność. Członek zbyt długo pozostający we wzwodzie może ulec uszkodzeniu prowadzącemu nawet do impotencji – erekcja utrzymująca się dłużej niż 6 godzin jest niebezpieczna dla zdrowia. Jeżeli wzwód nie mija, twój członek zaczyna sinieć i coraz bardziej boli natychmiast udaj się na oddział urologiczny. Przytrafił ci się tzw. priapizm, zwany również „ciągotką” (czyli długotrwały, bolesny wzwód nie związany z podnieceniem seksualnym). Na priapizm zwykle pomagają leki, ale często konieczne jest odciągnięcie nadmiaru krwi z penisa za pomocą strzykawki (to nic strasznego: brzmi groźniej niż wygląda), bądź trzeba przeprowadzić zabieg chirurgiczny.

Złamanie prącia

Najgroźniejszym, ale na szczęście najrzadszym, urazem (1-2% przypadków uszkodzenia członka) jest złamanie. W penisie nie ma, co prawda kości które mogłyby pęknąć, ale są za to ciała jamiste, (układ zatok, do którego w chwili podniecenia dopływa krew tętnicza, co powoduje wzwód), które mogą ulec uszkodzeniu. Możesz podejrzewać, że pękły lub zostały naderwane ciała jamiste jeżeli:

 • w trakcie seksu poczujesz nagle bardzo silny ból,
 • usłyszysz dziwny trzask lub chrzęst,
 • natychmiast stracisz erekcję,
 • na penisie zrobi się krwiak,
 • członek zmieni kształt: będzie nienaturalnie wygięty.

Jeśli pojawią się te objawy udaj się natychmiast do szpitala. To uraz, który należy zoperować. Spokojnie, po zabiegu i rehabilitacji twój Najlepszy Przyjaciel będzie mógł brykać jak dawniej. W powrocie do zdrowia bardzo ważną rolę odegra twoja psychika, więc postaraj się (nomen omen) nie załamywać.

Penis captivus

Na koniec zostawiamy coś, czym panowie straszą się w męskich szatniach. Uwięzienie penisa, to sytuacja, w której mięśnie pochwy zaciskają się na członku tak silnie, że nie da się wykonać żadnego ruchu, ani tym bardziej penisa wyjąć. Co oczywiście może doprowadzić do uszkodzeń.  Pocieszamy, to penisowy potwór z Loch Ness: nie istnieje, mimo że ludzie uparcie o nim opowiadają. Utknięcie penisa jest fizjologicznie niemożliwe, więc możesz kochać się bez obaw, że zostaniesz uwięziony w pochwie na zawsze ;-).