Afrodyzjaki – środki na wzrost libido

0
87
Rate this post
Afrodyzjaki nie są wymysłem naszych czasów, wręcz przeciwnie, towarzyszą ludzkości od tysięcy lat. Receptury na podniesienie poziomu namiętności u kochanków były spisywane i przekazywane z pokolenia na pokolenie jako niezawodny sposób na poprawę życia miłosnego. Mężczyznom dawały energię i siłę, kobietom przywracały zainteresowanie seksem i… własnym mężem.

Na początku wierzono, że moce witalne tkwią w organach, które je charakteryzują. Poprzez konsumpcję miało dojść do całkowitego przejęcia z nich siły, pewnie dlatego mężczyznom borykającym się z impotencją serwowano na przykład penisy jeleni lub jądra byków. Popularnym środkiem na tego typu problemy były również wszelkiej maści korzenie, symbolizujące siłę i życiodajne soki (nie bez znaczenia był również kształt, im bardziej falliczny, tym lepiej). Czytając dawne opracowania dotyczące poprawiania jakości życia seksualnego, można dojść do wniosku, że wraz ze wzrostem jego obrzydliwości podwyższała się również skuteczność działania. Ze względu na trudno dostępne składniki afrodyzjaki były określane mianem eliksirów miłości, a za ich przyrządzanie odpowiadały czarownice, z których to usług przynajmniej w tej dziedzinie chętnie korzystano.

Dzisiaj już nikt nie da nam do wypicia cudownego naparu z pazura geparda wymieszanego ze śliną jaszczurki i kilkoma kroplami krwi menstruacyjnej. Wiadomo bowiem, że cała moc afrodyzjaków tkwi w sposobie, w jaki wpływają na wyostrzenie naszych zmysłów. Oferta jest szeroka, a produkty ogólnodostępne. Można je znaleźć na targu lub w sklepie spożywczym, kupić w aptece, sex-shopie, zamówić przez internet. Siła ich działania jest zróżnicowana, co pozwala dobrać odpowiedni produkt. Fakt pojawienia się wspomagaczy w sypialni wcale nie musi oznaczać, że z waszym pożyciem jest coś nie tak. Potraktowane jako urozmaicenie i dodatkowa forma rozrywki mogą wzmocnić doznania i dostarczyć wielu dodatkowych emocji. Nie warto o nich myśleć tylko jak o ostatniej desce ratunku dla wypalonych par, tym całkiem namiętnym również okazują się pomocne.

Afrodyzjaki w kuchni

Spożywcze środki na wzrost libido zjedzone na chwilę przed romantycznym wieczorem tak naprawdę bardziej wpłyną na nastrój, niż sam organizm. Kochankom, których czeka upojna noc, poleca się:

awokado, miód, orzechy, truskawki, ostrygi, selery, suszone owoce, szparagi i krwiste befsztyki

Najlepiej przyprawić je:

chilli, chrzanem, cynamonem, czosnkiem, imbirem, pieprzem cayen, lotosem, lubczykiem, żeń-szeniem, wanilią lub kaparami

Taki posiłek dobrze jest też czymś popić, do wyboru mamy:

kawę, czekoladę, kakao, szampana, drinki alkoholowe oraz mleko

Afrodyzjaki w aptece

Dostępne na podobnej zasadzie co suplementy diety, czyli dla każdego i bez recepty. Składają się głównie z witamin i minerałów, które mają za zadanie poprawić ogólną kondycję organizmu. Nie bez znaczenia jest również aspekt psychologiczny. Zainteresowany łykając tabletki zaczyna zauważać ich wyraźne działanie – to klasyczny efekt placebo.

Kupując środki w aptece, pytajcie o te, które mają w swoim składzie johimbinę – ten związek organiczny pozyskiwany z kory lub liści drzewa Johimbe rosnącego w Kamerunie faktycznie wpływa na wzrost ukrwienia w narządach płciowych.

Afrodyzjaki w sex-shopie

Tutaj gama produktów do wyboru jest zdecydowanie największa i nikt nie ukrywa, do czego faktycznie mają służyć. Oparte głównie na środkach chemicznych i syntetycznych hormonach działają zarówno na kobiety, jak i na mężczyzn. Dostępne są preparaty zwiększające zainteresowanie seksem u pań, tabletki na opóźnienie wytrysku lub nawet powiększenie członka. Partnerzy szukający intensywniejszych doznań również znajdą coś dla siebie, w ofercie jest wiele produktów odpowiedzialnych za zwiększenie ukrwienia i delikatne podniesienie tętna. Ci, którzy dopiero szukają partnera, mogą kupić feromony, odpowiedzialne za wzrost atrakcyjności seksualnej w oczach płci przeciwnej.
Pary, które nie są zainteresowane łykaniem tabletek lub kropli, mogą przebierać w bogatej ofercie olejków do masażu, których dodatkowym atutem jest przyjemny zapach i smak.

Afrodyzjaki w szafie!

Pójdźmy o krok dalej i stwórzmy nową kategorię, przecież działanie afrodyzjaków ma zwiększyć ochotę na seks, a na to wpływa również noszenie seksownej bielizny, butów na wysokim obcasie lub niegrzecznych przebrań. Kobieta w stroju „niecodziennym” działa na wyobraźnię mężczyzny silniej niż niejedna tabletka!

Uwaga!

Decydując się na zakup preparatów chemicznych wpływających na potencję lub wzrost libido, upewnijcie się, z jakiego źródła pochodzą. Nie łykajcie niczego, co nie posiada ulotki, składu, przeciwwskazań oraz opisu efektów ubocznych. Rewelacje spod lady na straganie lepiej sobie darować już na samym początku.