Randkowe BHP. Poznaj je dla własnego bezpieczeństwa

0
61
Rate this post

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób poznaje swojego partnera przez internet i decyduje się na umówienie się na randkę. Często, mimo że spędziliśmy wiele czasu na rozmowach przez telefon czy internet, tak naprawdę w pełni nie znamy osoby, z którą chcemy się spotkać. Niezależnie od tego, czy poznaliśmy kogoś poprzez świat wirtualny, czy rzeczywisty, powinniśmy pamiętać o kilku podstawowych zasadach bezpieczeństwa, czyli tak zwanej randkowej BHP.

  1. Wybierz neutralne miejsce na pierwszą randkę

Bardzo ważne jest, żeby na pierwszą randkę wybrać miejsce publiczne, takie jak kawiarnia, restauracja czy park, w którym będą w tym samym czasie przebywać inni ludzie. Dzięki temu czujemy się bezpiecznie i unikamy nieprzyjemnych sytuacji. Jeśli druga osoba proponuje spotkanie w mało uczęszczanym lub odludnym miejscu, powinniśmy odmówić. Lepiej dmuchać na zimne i nie ryzykować swojego bezpieczeństwa.

  1. Nie podawaj nieznajomemu niepotrzebnych danych

Nie powinniśmy podawać nieznajomemu naszego adresu zamieszkania, miejsca pracy, a nawet numeru telefonu komórkowego. Nigdy nie wiadomo, czy będziemy chcieli kontynuować nowo zawartą znajomość, a także nie wiemy wszystkiego o osobie, z którą się spotykamy. Warto pamiętać, że mogą pojawiać się niechciane nachodzenia w miejscu zamieszkania lub nękające wiadomości SMS. Lepiej temu zapobiec i nie ujawniać niepotrzebnych danych.

  1. Powiadom kogoś bliskiego o swoim wyjściu

Jeśli idziemy na randkę z nowo poznaną osobą, warto poinformować kogoś znajomego, na przykład rodzica czy przyjaciela, gdzie się wybieramy i z kim. W razie jakichś problemów bliskie osoby będą wiedziały, gdzie nas szukać.

  1. Umawiaj się w odpowiednich godzinach

Warto zadbać o to, aby randka nie odbyła się w późnych godzinach. Najlepiej umawiać się późnym popołudniem, dla przykładu o 18 lub 19, kiedy na dworze nie jest jeszcze całkiem ciemno. Dzięki temu unikniemy niepotrzebnych niebezpieczeństw.

  1. Użyj fikcyjnego numeru telefonu

Kiedy dopiero poznajemy osobę, z którą chcemy się umówić na randkę, warto podać jej fikcyjny numer telefonu. W ten sposób, gdy trafi się na niechcianą i negatywną osobę, łatwiej jest zerwać z nią kontakt bez dodatkowych problemów. Można skorzystać z aplikacji do generowania fikcyjnych numerów telefonów lub po prostu podać numer telefonu do słuchawki, którą już nie używamy.

Podsumowując, podczas umawiania się na randkę z nieznajomą osobą powinniśmy pamiętać o randkowym BHP. To kilka podstawowych zasad, które pomogą nam czuć się bezpiecznie i uniknąć niebezpiecznych sytuacji. Ważne jest, aby umawiać się na randki z głową i zdrowym rozsądkiem, a także nie zapominać o swoim bezpieczeństwie. Niezależnie od tego, czy poznajemy kogoś przez internet czy w rzeczywistości, warto stosować się do powyższych zasad i działać rozważnie.