Kilka porad jak opisać siebie na portalu randkowym

0
90
Rate this post

Opisując siebie na portalu randkowym, warto pamiętać o kilku ważnych zasadach:

 1. Bądź szczery/szczera – nie ma sensu ukrywać przed potencjalnymi partnerami swoich wad, ponieważ i tak prędzej czy później się one ujawnią. Lepiej od razu powiedzieć, co nas charakteryzuje, co lubimy, czego nie lubimy, co nas kręci itp.
 2. Staraj się być oryginalny/oryginalna – nie pisz banałów, które każdy może powiedzieć o sobie. Postaraj się wyróżnić i opowiedz o sobie w sposób nietypowy, np. poprzez opowieść o swoim pasji, ciekawym hobby, zainteresowaniach czy marzeniach.
 3. Pisz w sposób przystępny – nie używaj skomplikowanych słów i nie rzucaj się w oczy zaawansowaną gramatyką. Lepiej skupić się na tym, żeby przekazać swoje myśli w sposób zrozumiały dla każdego.
 4. Skup się na pozytywnych aspektach – opowiadaj o swoich zaletach, osiągnięciach i pozytywnych cechach charakteru. Unikaj skupiania się na negatywnych aspektach swojego życia.
 5. Staraj się pokazać, kim jesteś w rzeczywistości – nie twórz fikcyjnej postaci, która nie ma nic wspólnego z tobą. Opisując siebie, pamiętaj, że chodzi o to, żeby inni ludzie chcieli poznać właśnie ciebie.
 6. Bądź konkretny/konkretna – unikaj ogólników i streszczeń. Staraj się opisać swoje zainteresowania, pasje i styl życia w sposób szczegółowy, żeby potencjalny partner miał jak najwięcej informacji o tobie.
 7. Pamiętaj o zdjęciu – zdjęcie profilowe jest bardzo ważne, ponieważ to ono przyciąga uwagę potencjalnych partnerów. Postaraj się wybrać zdjęcie, na którym wyglądasz naturalnie i dobrze.

Oto kilka konkretnych porad dotyczących opisu na portalu randkowym:

 • Opisz swoje zainteresowania i pasje, np. sport, muzykę, film, książki, gotowanie, podróże itp.
 • Podziel się swoimi marzeniami i celami, np. planujesz podróż dookoła świata, chcesz ukończyć studia, marzysz o własnym biznesie itp.
 • Opowiedz o swojej pracy i karierze, np. czym się zajmujesz, jakie są twoje ambicje zawodowe.
 • Wspomnij o swojej osobowości i cechach charakteru, np. jesteś spontaniczny/spontaniczna, lubisz żarty, jesteś cierpliwy/cierpliwa
 • Opisz, co lubisz robić w wolnym czasie, np. spotkania ze znajomymi, czytanie książek, oglądanie filmów itp.
 • Wymień swoje ulubione miejsca, np. kawiarnie, restauracje, parki, plaże itp. Możesz też napisać, gdzie chciałbyś/chciałabyś się wybrać w podróż.
 • Podziel się swoimi doświadczeniami i pasjami, np. jeśli jesteś zapalonym wspinaczem, opowiedz o swoich najtrudniejszych przejściach, a jeśli interesujesz się sztuką, podziel się swoją ulubioną wystawą lub artystą.
 • Wymień swoje pozytywne cechy, np. jesteś empatyczny/empatyczna, ambitny/ambitna, kreatywny/kreatywna itp.
 • Pamiętaj, żeby być autentycznym/autentyczną i nie udawać kogoś, kim nie jesteś. Nie ma sensu wprowadzać w błąd innych ludzi, ponieważ na dłuższą metę to się zawsze wyda.
 • Unikaj negatywnych wypowiedzi o innych ludziach i nie skupiaj się na negatywnych aspektach swojego życia. Skupiaj się na pozytywnych rzeczach i cechach.
 • Zwróć uwagę na styl i ton swojego opisu. Pisz w sposób przyjemny dla oka i ucha, unikaj zbyt oficjalnego czy zbyt swobodnego stylu. Postaraj się, żeby Twój opis był przystępny i angażujący dla potencjalnych partnerów.
 • Pamiętaj o tym, że opis na portalu randkowym to nie jest CV czy list motywacyjny. Twoim celem jest przedstawienie siebie w sposób ciekawy i atrakcyjny dla innych ludzi, żeby zainteresować kogoś, kto będzie miał podobne zainteresowania, cele i wartości życiowe.