Dlaczego mężczyźni wolą zdradzać niż odejść?

0
68
Rate this post

Bo mężczyźni nie lubią zmian

To, że facet boi się zmian, nie jest powodem, by usprawiedliwiać jego działanie. Nie powinien też próbować ukryć tego faktu za różnymi wytłumaczeniami. Chociaż wiele osób może udawać pewnych siebie, to rzadko kto przyzna się do obaw przed zmianą. Jeśli mężczyzna ma dzieci, prawdopodobnie powie, że najważniejsze jest ich dobro i że będzie mógł rozważyć rozwód dopiero wtedy, gdy dzieci się usamodzielnią. Bezdzietni mężczyźni mogą współczuć swoim partnerkom i tłumaczyć się ich trudną sytuacją po rozwodzie. W każdym przypadku, mężczyzna może powiedzieć, że teraz nie jest odpowiedni moment na rozstanie – na przykład z powodu urodzin, imienin, rocznicy czy choroby bliskiej osoby.

Nie ulega wątpliwości, że wiele mężczyzn preferuje wygodny styl życia. Nie oznacza to jednak, że wszyscy są leniwi. Niektórzy po prostu wolą mieć wszystko pod kontrolą i znajdują satysfakcję w tym, że ich partnerka jest wszechstronna, oferując wiele korzyści. Dobra kucharka, opiekunka dla dzieci, sprzątaczka i kobieta, która jest zabiegająca i czuła, to tylko kilka z wielu zalet takiej relacji. Niektórzy mężczyźni po prostu nie chcą zmieniać tego, co jest dla nich komfortowe i przynosi im satysfakcję.

„Rzeczywistość jest taka, że mężczyzna już zna swoją partnerkę i jej codzienne nawyki, irytujące i smutne momenty. To jest przewidywalne, bezpieczne i nie wymaga dodatkowych wysiłków, które można poświęcić na inne rzeczy, takie jak praca czy zabawa. Nie wie jednak, jaka może być jego kochanka, gdy jest z nią więcej czasu. Może tylko udawać beztroską i radosną osobę? Może bycie „tą drugą” daje jej radość z każdej ukradzionej chwili? Ostatecznie, nawet ta obecna partnerka na początku była wspaniała. A teraz trzeba by zaczynać od nowa i uczyć się wszystkiego na nowo. Zbyt wiele wysiłku! Tak więc, posiadając obie kobiety – żonę i kochankę – mężczyzna ma wszystko: spokój w domu, szaleństwo z kochanką i zmianę między jednym a drugim. Czego chcieć więcej? Niestety, coraz mniej ludzi wierzy, że jedna osoba może dać miłość, spokój, bezpieczeństwo, ale także ekscytację i szaleństwo w łóżku. Większość nawet nie będzie próbować szukać, ponieważ trwanie w trójkącie wydaje się łatwiejsze. W końcu nie trzeba nic zmieniać.”